• $16,3642
  • €17,6161
  • 975.329
  • 2450.84
7 Haziran 2013 Cuma

Hayrünnisa Gül’ün mesajları

Mesaj alındı” diyerek tansiyonu düşürmeye çalışan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ardından eşi Hayrünnisa Gül de gündeme ilişkin değerlendirme olarak yorumlanabilecek açıklamalar yaptı.  Dün, Çankaya Köşkü’ndeydik. Hayrünnisa Gül, himayesinde gerçekleştirilen “81 İlden 81 Yıldız” projesi için çıktığı kürsüde, “Gezi” demedi ama mesajların adresi belliydi. 
“Gerçekten çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ülkemizin dört bir yanından Ankara’ya neşe, coşku, pozitif enerji getirdiniz” sözleriyle öğrencilere merhaba diyen Hayrünnisa Gül, konuşmasını şu mesajla bitirdi: Farklılıkların zenginlik olarak görüldüğü, herkesin birbirini sevgiyle, hoşgörüyle kucakladığı Türkiyemiz’in geleceği sizler olacaksınız.  

Cadı avı başlar mı?
Başbakan Erdoğan’ın Türkiye dönüşü öncesi Tunus’tan yaptığı ve yumuşamaya niyeti olmadığını anladığımız açıklamasının ardından fısıltı gazetesi, “yakında büyük bir cadı avına çıkılacağı” haberini daha güçlü üflemeye başladı. Hükümete yakın gazetecilerin dile getirdiği, “Eylemleri Seferberlik Tetkik Kurulu kışkırttı. Amaç, Erdoğan Hükümeti’ni devirmek!” savının, ava dayanak oluşturacağı konuşuluyor. Vatan Gazetesi’nin dünkü manşetini hatırlayın: Gezi Protestocularına Darbe Soruşturması...
Gezi eyleminin başından bu yana sağduyu çağrısı yapan, Cumhurbaşkanı’nı tansiyonu düşürmeye çağıran, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Metin Feyzioğlu da dün Cumhurbaşkanı ile görüşmesinden sonra “olası cadı avı” endişesini dile getirdi. Tarihe not düştü aslında! 
Yine göz göre göre geliyor değil mi? 

Genç oyuncudan Gezi açıklaması: İnsanlık için sokaktalar! 
Başbakan Erdoğan, iyi niyetli eylemcilerin kullanıldığını söylerken Gezi Parkı’nda bambaşka bir hava var. Oyuncular Sendikası’nın kurucularından, sevgili arkadaşım Devin Özgür Çınar’ın telefondaki sesi cıvıl cıvıl. “Burada komün kuruldu. Herkes birbirine karşı çok nazik. Medya çok geç uyandı ama ciddi bir uyanış hareketi bu”  diyor Devin.  Eylemde iç/dış mihrakların parmağı iddialarını hatırlattığımda şaşırıyor: Ne ulusalcılık, ne o, ne bu! Burada yaşanan sadece insanlık! Bir an önce uzlaşma sağlansın ve bitsin bu olay.   


Çerik çürük nesil!
Türkiye’nin Gezi eylemleri ile tanıdığı kuşak, Fethullah Gülen’e göre, “ıslaha ihtiyacı olan çerik çürük bir nesil”. “Çerik-çürük hale gelmiş, enkaz halindeki bir neslin yeniden elden geçirilmesine, restorasyona tabi tutulmasına ihtiyaç var” diyen Gülen, eklemiş: 
“Acaba kabahat bu meselelere karşı umursamazlık içinde bakan, her şeyi hafife alan, “şuydu, buydu” deyip geçiştirende mi? Yoksa sokakları bir yönüyle harp meydanlarına çeviren insanlarda mı?.. Biz de hep böyle plansız projesiz, azgınlara karşı azgınlıklara karşı tepki göstermek, reaksiyon göstermek suretiyle sadece karbondioksit atmış oluruz. Kabadayılık yapmış oluruz. Meselenin dipten ele alınmasına ihtiyaç var.” 

“Kendilerini ne zannediyorlar!”
AKŞAM’ın tecrübeli muhabiri Ebru Toktar Çekiç, Meclis’te tanık olduğu bir diyaloğu anlattı. AK Parti’nin önemli iki ismi Ebru’nun varlığının farkında olmadan konuşuyorlarmış kuliste: 
1. Milletvekili:  Neymiş efendim bilmem kaç maddelik şartları varmış. Ne zannediyorlar kendilerini? 
2. Milletvekili: Akılları sıra Hükümete ayar çekecekler. Bu kabul edilir mi kardeşim!!! 
Zihniyet bu ise hepimiz mahvolmuşuz gerçekten! 
Son söz: Olacaklardan korkanlar, kaybedecek çok şeyi olanlardır.   


 

 

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu