• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
24 Haziran 2012 Pazar

İştah açan manzara

Adını o kadar uzun zamandır duyuyordum ki. Gitmek bir türlü nasip olmamıştı Tarihi Karaköy Balıkçısı'na. Geçen hafta Stelyo Pipis ile gittik ve hayran kaldık.
Karaköy Hırdavatcılar Çarşısı içinde eski bir hanın girişinden giriliyor Tarihi Karaköy Balıkçısı'na. En üst katta süper insanın iştahını açan cinsten bir manzara var. Sahibi Hakan Özkaraman çok şeker bir adam. Hoş sohbet sevecen.
Tarihi Karaköy Balıkçısı sadece İstanbul'da değil, Türkiye'de değil dünyada meşhur. New York Times yarım sayfa ayırmış turistlerin ilk uğradığı yere.
Özel bir müşteri portföyü var. Rezervasyon yapmıyorlar.
Balıklar, mezeler, kendine has menülerinin tatları ile favoriniz haline gelebilir.
Bilgi almak için www.tarihikarakoybalikcisi.com

Bodrum'da sıcak bir ortam
İstanbul gece hayatı müdavimlerinin yakından tanıdığı Cihan Şensözlü namı değer Cihanna
Bodrum Torba'da yer alan Grand Yazıcı Beach'de bu yılda müthiş bir şekilde ev sahipliği yapıyor. Ünlü iş adamı Hayri Yazıcı'nın sahibi olduğu Torba Grand Yazıcı Beach'de bu yaz boyunca hareketli partiler düzenlenecek. Mekanın favori içeceği, hindistan cevizli mojito.
Benim Uludağ'da da yıllardır tek favori otelim Grand Yazıcı'dır. Evimde gibi hissederim kendimi. Aynı şey Bodrum içinde geçerli benim için. Tabii Bodrum, beach zengini... Onca alternatif varken Grand Yazıcı Otel ve Torba Grand Yazıcı Beach'de kendinizi çok rahat hissedeceğiniz yerlerin başında geliyor. Sıcak ortam, güler yüz, eğlence onların işi.
Bir de namı diğer Cihanna'yı tanıdığınız zaman eminim başka bir yere gitmeyeceksiniz.

Yeni yol albümüm
Bu günlerde o kadar albüm çıktı ki anlatamam. Her gün arabada zevkle müthiş şarkılar dinliyorum.
Ama en son gelen albüm ve kapağı benim çok hoşuma gitti. Tan'ın 'İlk' adını verdiği albüm. 80'li yılların fenomenlerinden fotoromanını tekrar gündeme getirmiş Tan albüm kartonetinde, Mehmet Turgut'un objektifinden.
Albümde dokuz şarkı var. Benim en sevdiğim şarkısı ise İmkansız (Rüyalarım Olmasa) Tan güzel şarkılar, güzel klipler çekerek adından söz ettiriyor.
Gelen basın bültenine şöyle bir baktım da 2005 yılında başladığı profesyonel müzik serüveninde yedi albüm yapmış, onca şarkı.
Yolun açık olsun daha nice güzel şarkıyla Tan...

Eğlence bu yaz Türkbükü'nde
Bodrum demişken. Türkbükü bu yaz geceleri çok eğlenceli olacak.
Türkbükü'nde OnikonButik Otel bünyesinde yer alan gece kulübü Bodrumlulara müzik ziyafeti çekecek. Çarşamba geceleri büyük üstad Çoşkun Sabah, Cuma ve Cumartesi geceleri Türk Sanat Müziğinin genç yorumcusu Gökhan Sezen sahne alacak.
Onikon'un patroniçesi Sibel Barış Selah bu işi yıllardır çok iyi bilir. İyi bir gözlemci, çalışkan bir kadın olunca da eğlencenin nabzını nasıl tutacağını ve nasıl bir yenilikle insanların kalbini fethedeceğini en iyi Sibel Barış Selah bilir.
Onikon'da fiks mönü altı çeşit soğuk başlangıçla başlıyor, bir çeşit ara sıcak, bahçe salatası, üç çeşit ana yemek seçeneği ve tatlı.  Tatlı olarak tavsiyem ise Onikon tatlı.
Programlar saat 21.00-01.00 arasında.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''