• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
29 Temmuz 2012 Pazar

İlk sanal AVM açıldı

Meslek hayatımın başka bir mimarı da Cüneyt Ortan'dır. Bir tesadüf ile kesişti yollarımız ve benim hızla yükselişimi sağladı mesleğimde kendisi. O kadar özel isimle tanıştım ki sayesinde o isimlerin evlerine girip, onların sofralarında yemek yiyip, onlarla tatile çıkıp sohbetler etmem için tüm kapıları açtı kendisi. Uzun yıllar beraber çalıştık ve şöyle geriye baktığımda çalıştığım patronlar arasında  en sevdiğimdir Cüneyt Ortan. Şimdi Cüneyt Ortan Türkiye'de yapılmamışı yaptı ve Türkiye'nin ilk sanal AVM'sinin kurulmasına öncülük etti. 'Artık Türkiye'de AVM'si olmayan il kalmayacak. Bir tık'la AVM'mizde bulunan seçkin tüm markaları elinizin altına getireceğiz...' diyen Cüneyt Ortan'ın projesi www.avmmall.com,  kadın, erkek ve çocuk giyimden aksesuvara, teknolojiden küçük ev aletlerine, özel kıyafet tasarım ürünlerinden mücevherata kadar seçkin yerli ve yabancı markalaşmış mağazalarıyla 7'den 70'e herkesin yepyeni ortak alışveriş mekanı... 
Bu projede CEO Cüneyt Ortan'ın yanı sıra,  her biri kendi alanında öne çıkan isimler var.  Les Ottomans Otel Kurucusu Ahu  Aysal, Viko Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Selim Dağbaşı, Eren Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Eren ve otel proje uygulama konusunda uluslararası isme sahip AHK Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Haldun Kilit'in yanı sıra yatırımcılar Gönül Yıldırım, Ahmet Kökler ve Mehmet Kahya ortaklığında hayata geçen www.avmmall.com 'un sanal tasarımını ise ünlü Mimar Murat Tabanlıoğlu gerçekleştirdi.
Projeyi çok beğeneceksiniz...

'Anladım Bozukluğu'
Yasemin Şefik... Biz nerdeyse meslek hayatlarımızda beraber büyüdük. O çok iyi bir radyocudur ama en önemli meziyeti iyi bir dosttur. Hayatına girdiği dostlarını sahiplenir onlardan hiç vazgeçmez. Güzel bir heyecanı var bu aralar. Ben biraz geç kaldım ama Yasemin Şefik'in ilk kitabı 'Anladım Bozukluğu' çıktı... Radyo dinleyicisi onu sinirli ve edepsiz yanıyla tanıyor. Esasında öyle değil. O da kitabı 'Anladım Bozukluğu' ile şiir ve epigram tarzı kitabıyla herkesi şaşırtıyor. Kitap, popüler ve sanal dünyanın aşkıyla dalga geçen üslupta şiirleriyle şu an sosyal medyanın en çok paylaştığı cümlelerin sahibi... Okurken zevk alacaksınız.

Ekranda görüşmek üzere
Artık her hafta Pazartesi ve Perşembe günleri Star Televizyonu'nda ekrana gelen Ayşe ile Alişan programında mesleğimi, ünlüleri ve haftanın magazin konularını konuşuyorum. Eski arkadaşım bence son yılların en iyi genç televizyoncusu Timuçin Güner'in koordinatörlüğünde, Ayşe Ersayın yönetmenliğinde oluşan müthiş ekibin içinde yer almak beni mutlu ediyor. Televizyonculuk ve canlı yayın hakkında onlardan çok şey öğreniyorum. Pazartesi ve Perşembe günleri saat 11.00'de gözünüz Star TV'de ve bende olsun.

Aşkın yaşı yoktur
Aşkın yaşı var mıdır ya? Aşk hissetmektir... Ne zaman nasıl ve kime hissedeceğin de belli olmaz. Geçenlerde ilk gazetede gördüm Nilgün Belgün ve erkek arkadaşı Bekir Ünlüataer'i. Sonrasında aralarındaki yaş farkı konuşuldu. Kime ne, kime?  Nilgün Belgün çok güzel özetlemiş durumu... Ben dünyaya biraz erken gelmişim o da geç. Biraz rötarlı bir buluşma oldu frekans önemli demiş.
Kalbini öptüğüm ne güzel söylemiş...  Zaten eğlenceli, hayatı doya doya yaşayan kadın Nilgün Belgün'e enerji gelmiş.  Erkekler kendilerinden onca küçük yaş kadınla beraber oluyor, bir kadın bunu yapınca laf oluyor. Sen kalbinin sesini dinle Nilgün Belgün... O yaşadığın tutkulu aşkın darısı da başıma.
Bu arada Nilgün Belgün, tek kişilik bir gösteriye hazırlanıyor. Nilgün Belgün ile Aşk ve Komedi adında. Kendi kitabından yola çıkacak... Kendini oynayacak. Anılarını ve hayatını anlatacak. Bu gösteride Nilgün Belgün 7 ayrı şarkı söyleyecek ve 4 ayrı tarzda dans edecek. İlk gösteri 2 Kasım'da Caddebostan Kültür Merkezinde şimdiden biletleri almak lazım...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?