• $13,5892
  • €15,3164
  • 794.163
  • 1951.17
21 Ağustos 2011 Pazar

Çocuklarını düşünmüyorlar mı?

Hayatımıza nasıl girdi, nasıl biz onun hayatıyla bu kadar ilgili olduk halen aklım sırrım ermiyor...
Yurdal Sert'i yıllar içinde gündeme gelen ilişkileriyle tanıyorduk. Sonra o ilişkilerle bir anda hayatımıza Ivana Sert girdi. Sosyete dergilerinde boy boy fotoğrafları derken moda ikonu oldu.
Son günlerde Yurdal & Ivana Sert haberlerinden içim sıkılıyor. Şöyle bir Google'dan araştırdım. Karşıma inanılmaz şeyler çıktı sayfa sayfa.
Okurken inanamadım. Bakın kim ne demiş ufak bir özeti.
'Onlar bunları birbirleri için söylerken hayatlarındaki en önemli varlığı unutmuşlar...'
Yurdal Sert'in bir kadınla samimi görüntülerini gazetelerde gören Ivana Sert, boşanma davası açacağını açıklamıştı. Ancak davayı açan taraf Ivana Sert değil, eşi Yurdal Sert oldu. Ünlü işadamının boşanma gerekçesi ise eşinin kendisini yakın arkadaşı Hatem Yavuz ile aldatması ve onunla bir olup kendisine tuzak kurması.
Yurdal Sert'in boşanma dilekçesinde, 'Davalı, sadakatsizliği müşterek yaşanan aile konutunda ve küçük çocuğunun yanında yapmakta bir sakınca görmemiş, haysiyet sınırlarını altüst eden davranışıyla, müşterek yatakta yakın arkadaşıyla müvekkilimizi aldatmıştır' satırlarına yer verildi. 5 yaşındaki çocukları Ateş'in velayetinin babaya verilmesi istenirken, 'Davalı, müşterek çocuğa sadece basın objektiflerinin bulunduğu ortamlarda annelik yapmakta, devamında ise tümüyle bakıcılara teslim etmektedir' ifadesi kullanıldı. 10 milyon TL manevi tazminat talebinde bulunan Yurdal Sert ayrıca mahkemeden eşinin evden uzaklaştırılmasını istedi.
Ivana Sert, eşi Yurdal Sert'in kendisine boşanma davası açtığını gazetecilerden öğrenmiş.
Şaşkınlığını gizleyemeyen İvana Sert, iddialar hakkında şunları söylemiş: 'Hatem Yavuz, benim 1,5 senedir iş ortağımdır ama Yurdal'ın 15 senelik arkadaşı. Bizim eve gelir gider. O kadar yakındırlar. Yuvayı yıkan o. Davayı o açacak tabii, her şey para mı? Aldatmam gibi bir şey söz konusu olabilir mi? Ben bu aile için, Türkiye için hep yabancıydım. Her zaman adımı ve ailemi üstte tutmaya çalıştım. Yurdal'ın beni aldattığını gazetecilerden öğrenmiş saf saf yapmamıştır demiştim'
Yurdal Sert, mahkemeye verdiği dilekçede evde olmadığı zamanlarda Ivana Sert'in Metrocity'deki müşterek konutlarına Hatem Yavuz'la gelip kaldığını da güvenlik kamera kayıtlarıyla tespit ettiğini açıkladı.
Bakar mısınız konuşmalara... Ne çok anlatacak şeyleri varmış. Ne çok biriktirmişler. O onu dedi, bu bunu dedi derken, ufacık çocuklarını ve onun psikolojisini ve geleceğini unutuyorlar...
Ben ne Yurdal Sert'e ne de İvana Sert'e üzülüyorum. İki koca insan. Hayatta tek birey olsalar, flört ediyor olsalar, bu açıklamaları yapabilirler. Ama bir çocukları var onların. Sadece üzüldüğüm o ufaklık...
Eskiden olsa haberler gazetede çıkar bir zaman sonra unutulurdu. Arşivden aramak istersen bulurdun ya da dedikodu fısıltısı olarak döner dururdu. Şimdi o ufaklık ortaokula, liseye, üniversiteye geldiğinde ne olacak durumu. Arkadaşları kendi aralarında ailelerinden duyduklarını konuşurken o duyarsa ne olacak. 'Google' diye bir şey var. Sözler uçmuyor, artık orada kalıyor. Ve her geçen gün onlar konuştukça çoğalarak büyüyerek kalıyor.
Bakın ben de müdahil oldum konu içine, fikrimi yazıyorum. Benim gibi kimler kimler yorum yazıyor.
O ufaklığın elinin altında o arşiv ne yazık ki... Bundan yıllar sonrası o ufaklık için çok zor. Babası annesi için konuşuyor, Annesi babası için konuşuyor. Konuşan iki tarafta ağır konuşuyor... Umarım gerçekten çocukları olduğunu ve onun bir geleceği olduğunu ve psikolojisini hatırlarlar...

<p>Bu zamana kadar rol aldığı projelerle büyük bir hayran kitlesi elde eden ünlü oyuncu Murat Serezl

Yeni projesini ilk kez AKŞAM'a anlattı

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!