• $18,0937
  • €18,2107
  • 1017.67
  • 3020.2
15 Temmuz 2012 Pazar

Bodrum'un eski havası yok

Geçen hafta sonu yaz sezonunu açtım ve Bodrum'a gittim. Dinlenmek biraz iyi geldi. Vücudum değil ama beynim çok yorulmuş. Bodrum'a havaalanına indim evin yolunu tuttuğumda yol boyunca gördüğüm manzara beni şok etti. Bir kış sezonu içinde ne çok inşaat yapılmış. İnşaat yapılır tabi de o mimari bozularak yapılması benim dikkatimi çekti. Nerdeyse tüm evler üç kat ve fazlası. Renkler beyaz olması gerekirken beyaz ve tonları olmuş. O eski Bodrum'un havasından eser yok. İstedikleri gibi bir yapılanmaya gitmişler.
 Kimsenin dur dediği yok sanırım... Dur demedikleri gibi gözardı da ediyorlar diye düşünüyorum... Yakında beş katlı evler oteller görürsem Bodrum'da hiç şaşırmayacağım.
Çocukluğumun Bodrum'undan eser kalmayacak. Zaten son iki yıldır tüm popülerliğini Çeşme'ye kaptıran Bodrum'un sonunu merak ediyorum.

Beklenen albüm çıktı
Kenan Doğulu'nun albümü çıktı. İçinde çok sevdiği ve ilk dinlediğim zamanda yazdığım 'Bal Gibi' şarkısının da olduğu 'Aşka Türlü Şeyler'. 16 şarkı yer alıyor keyif alacağınız bir albüm olmuş.

Özcan Deniz, artık çok farklı
Özcan Deniz'in gelişimi kendini her daim yenilemesini zevkle izliyorum. Yıllar önce tanıdığımız Özcan Deniz, artık çok farklı bir yerde. İlk yıllarda kulvarında adının anıldığı tüm isimleri solladı ve başka bir yere konumlandırdı kendini. Şimdi yepyeni bir albüm çıkarmış 'Bi Düşün' adında. 11 yeni şarkı var. Sosyal Medya'dan takip ediyorum herkes kendine bir şarkı seçmiş albümden. Bu güzel bir şey...

Ebru'nun kategorisi yok
Her zaman söylediğim gibi meslek hayatımın ilkidir Zerrin Özer. Bana sorsanız Zerrin Özer'in en çok hangi şarkısını seversin diye onlarca şarkı söylerim. Yıllarca o şarkıların bende yeri hep ayrı olmuştur. Yanımda yazılanı da var beraber dinleyip şeçtiklerimiz de. Ama bir tanesini çok severdim, hatta o şarkının olduğu albümü bana Alper Akalın hediye almıştı sadece o şarkıyı çok seviyorum diye. O şarkı 'Ağlayamıyorum'... Yıllar sonra Emre Altuğ o şarkıyı okudu pop tarzında benim dinleyici olarak içime çok sinmemişti.
Bir gün Livadi Müziğin sahibi sevgili Hakan Akmermer ile otururken konuşma sırasında Ebru Yaşar'a yeni bir albüm hazırlıkları içinde olduklarını söyledi. Ben de Ebru Yaşar'ın bir kategoriye ait olmadığını pop bir şarkı söylemesi gerektiğini söyledim ve konuşma başka bir yere gitti. Hakan Akmermer bana sence hangi şarkı diye sordu. Ben de 'Ağlayamıyorum' dedim. O an İtibariyle iş başladı. Volga Tamöz saundu, Ebru Yaşar yorumu ile şarkı başka bir yere geldi.  İlk defa Ttnet Müzik'te şarkı dinleyici ile buluştu gelen tüm tepkiler çok güzeldi. Şimdi klibi çekildi ve şarkı daha büyük kitlelere ulaşacak. Benim dediğim gibi müzikte bir kategoriye sınıflandırılamayacağını herkese göstermiş oldu Ebru Yaşar.

Ayşegül İlsever Bodrum'da
Ayşegül İlsever'i gezmeyi seven herkes tanır ben de kendisine bayılırım. Birçok mekanın ortaklığını ve işletmeciliğini yaptı Ayşegül İlsever. O misafirperverliği insanlığı sohbeti onun mekanına bir daha gitme isteği doğurur insanın içinde. Ayşegül İlsever şimdi Bodrum'da... Bodrum'da Dünyaca ünlü markaları Türkiye ile tanıştıran Palmali Şirketler Grubu'nun , Billionaire Club ve Cipriani 'nin başında...  Bu yaz sezonuyla birlikte Billionaire Club ve Cipriani'nin ikinci şubelerini de Palmarina Bodrum'da hizmete soktular. Eğer yolunuz düşerse Palmarina Yalıkavak'a Billionaire Club veya Cipriani'ye uğrayın Ayşegül İlsever ile de mutlaka tanışın derim.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi