• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
8 Temmuz 2012 Pazar

Beklenen şarkılar geldi

Ahmet Cemal benim kaç yıllık arkadaşım inanın hatırlamıyorum ama uzun yıllar olduğu kesin. Onu şov dünyasında sevmeyen tek bir insan bulamazsınız. O insan canlısı, kötü gün dostudur. 12 yıldır da TV8'de yöneticilik yapıyor. İnanılmaz şarkı söyler... İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunudur kendisi. Uzun zaman Zerrin Özer ve Deniz Seki'ye vokal yaptı. Üzerinde çalıştığı albümünü tamamlamış. Geçen hafta dinletti bana. Albüm kartoneti de bitmiş. Albümün tüm fotoğraflarında Okan Bayülgen imzası var.
Albüm herkesin çok iyi bildiği Türk Sanat Müziği şarkılarından oluşuyor. Şarkıları dinledikçe repertuvar seçiminin çok başarılı olduğunu gördüm. Şarkıların düzenlemeleri insanı yormuyor çünkü davul, piyano, kontrbas eşliğinde yorumlamış Ahmet Cemal... Son derece sakin bir albüm. Öyle bir sürprizi de var ki, Seyfi Dursunoğlu namı diğer Huysuz Virjin, Ahmet Cemal ile düet yapıyor. Zeki Müren'in yıllar önce seslendirdiği 'Beklenen Şarkı' yı beraber söylemişler. Muazzam olmuş. Seyfi Dursunoğlu albüme de 'Beklenen Şarkılar' adını koymuş.
Seyfi Dursunoğlu ve Ahmet Cemal'in şarkısı şimdilerde Youtube 'da en çok dinlenen şarkılar arasında. Şarkıyı ve stüdyo kayıtlarının görüntülerini wwww.ahmetcemal.com 'da izleyebilirsiniz. Allah kalbine göre versin Ahmet Cemal... Yolun açık şansın bol olsun.

Süperstar bomba gibi geliyor
Sanırım 13 Temmuz gecesi müzik severleri bir kez daha şaşırtacak Ajda Pekkan. Kuruçeşme Arena 'da öyle bir konser vermeye hazırlanıyor ki, Ajda Pekkan'a yakışır cinsten. Şovlar, ışıklar, lazerler, dansçılar, repertuvar... Of ki of diyorum... Görsel şölen olacak. Yurtdışından gelecek dansçıları ile her şarkı için Los Angeles'ta tasarlanmış görsel ve 'stage diving' şovu ile hayranları bir kez mest olacak Ajda Pekkan'a. Ajda Pekkan özel ışık tasarımından, sahne kostümlerine kadar titizlikle hazırladığı şovu için özel bir repertuvar da hazırlıyor. Klasik haline gelen Ajda şarkıları yanında son dönemlerde popüler olan 'Nosa Nosa'nın farklı yorumu ve bu yazın hiti 'Ben Yanmışım' da yer alacak. Benim için yine bir ders kıvamında olacak konseri heyecanla bekliyorum.

Bu pastaların hikayesi var...
Sema Bozoklar benim çok eski arkadaşım. Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar tasarım sektöründe görev yaptı. Sandalyeden, mücevhere kadar birçok ürün tasarladı. Son olarak Goldaş ve so-chic markalarının tasarım bölümünün başındaydı. Ancak bebeğini doğurduktan sonra mesleğini bıraktı ve rüyalarının peşinden gitmeye karar verdi. Hayali olan pasta tasarımına yöneldi. Şekil verdiği her pastanın onun için ayrı bir hikayesi var. Türkiye'de pasta tasarımcılığı çok yayılmamış ve bilinmemiş olsa da o Amerika'da ve Avrupa'da yapılan tasarımların Türkiye'de de yapılabileceğini göstermek istiyor. İnanılmaz lezzetli pastalar yapıyor. Yaptıkları pastaları ve kurabiyeleri kendi bloğunda hikayeleriyle birlikte sevdikleriyle paylaşıyor. Sema'nın pastaları şu an kapış kapış gidiyor. Sitesinin adı www.fiyonkpasta.com Bayılacaksınız...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?