• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
21 Kasım 2012 Çarşamba

Kobe'nin çetesi dağılıyor!

D'Antoni'nin Lakers'ın başına geçmesinin ardından Bryant'ın çetesini zor günler bekliyor
Son 12 yıldır ligi domine eden Kobe Bryant'ın en büyük hedefinin 6 şampiyonluğu bulunan Michael Jordan'ı yakalamak olduğunu herkes bilir.
2 YIL sonra basketbolu bırakacağını açıklayan Kobe'yle son bir şampiyonluk ve sonrasını planlamak adına adımlar atan Lakers yönetimi D'Antoni'nin koç koltuğuna oturmasıyla yeni bir takas arayışına şimdiden başladı. Takas için söz konusu isim geçen yıl olduğu gibi İspanyol Pau Gasol.
Hatta kulislerde Atlanta Hawks oyuncusu Josh Smith ve Gasol takası ciddi ciddi konuşulmaya başlandı. Gasol'un hızlı D'Antoni sistemine uymayacağı bir başka gerçek. Bir başka derin dedikodu ise takımdaki otoritesini daha sağlam temellere oturtmak isteyen takım sahibi Jerry Buss'ın oğlu Jim'in, Kobe Bryant'ın grubunu dağıtmak istediği için takaslarda Gasol'ü göndermeye çalışıyor olması. Bilindiği gibi Lakers daha önce 'Black Mamba'nın yakın dostları Derek Fischer ve Lamar Odom'ı hiçbir şey almadan göndermişti...

Pota altını 'Bosh'luyor
Son şampiyon Miami Heat kadrosuna Ray Allen ve Rashard Lewis gibi kusursuz All-Star şutörleri katsa da pota altı pozisyonuna göre kırılgan Chris Bosh'a teslim ederek büyük risk almışlardı. Koç Eric Spoelstra'nın takımı daha keskin ve atletik yapma adına alınmış bu kararların aksama ihtimali Grizzlies ve Clippers maçlarında göze çarptı. Marc Gasol - Zach Randolph'lu Grizzlies ve Griffin - Jordan'lı Clippers'ın sert ve becerikli uzunları Heat'e pota altını kararttı.
KONUŞMAK için çok erken olsa da play-offlarda takımların birbirlerinin zaaflarına odaklandığını düşünürsek Miami Heat'in şampiyonluk yolu hüsranla sonuçlanabilir.

Eski Wade değil!
Pota altındaki sorun haricinde sistemin topallamasında en büyük sorun Wade'in mumla aranması. Eski eşi Funches'ın tutuklanması ve sevgilisi Gabriella ile kötü ilişkisi, sakatlığın yanı sıra mental olarak da sorunları, Wade'in artık direksiyonu tamamen LeBron'a teslim etmesine neden oldu. Yeni rolünde ise eski Wade'le alakasız, sanki Durant'in yanında ki Westbrook'a dönüşmüş durumda.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''