• $9,2678
  • €10,7368
  • 525.919
  • 1409.56
7 Nisan 2013 Pazar

Ailelere özel Brasserie

Yaklaşık 11 yıl önce Caddebostan’da açılan Brasserie Polonez’in özellikle aileler tarafından tercih edildiğini biliyordum. Mekân geçtiğimiz yıl yanında bulunan alanı içine alarak uzun bir tadilat dönemi geçirmişti. Bu tadilat döneminin ardından oldukça şık ve çevreci bir mekâna kavuşan Brasserie Polonez’i yerinde test etme fırsatı buldum.

EKİP POZİTİF
Mekânda inanılmaz pozitif enerji var. Mutfak ve salon ekibi müthiş uyumlu. Müşteriler onları, onlar müşterileri isim ile tanıyor. Böyle bir sinerjinin oluşmasında en büyük emek şüphesiz Galip Kaşkaya’ya ait. Galip Bey’in oluşturduğu ekip, müşteri diyalogları ve konularına olan hâkimiyetleriyle Bağdat Caddesi’ndeki diğer mekânlarla kıyaslanmayacak derecede hizmet veriyorlar.

Chateau BrIand’a özel soslar
Brasserie Polonez’in en özel spesyeli Chateau Briand diyebiliriz. 2 kişilik sipariş edilen Chateau Briand’ı özel yapan ise ayrı tabaklarda gelen 4 farklı sos. Polonez’in özel şarküteri ürünü olan ‘Dev Sosis’i de şiddetle tavsiye ederim. Tatlı olarak ise frambuaz ve orman meyvelerinden yapılan ‘Sihirli Dağ’ mönüde en çok tercih edilen seçenekler arasında.

Kav’ın başarı sırrı
Son 1 yıl içerisinde Kav Butik’in adını duymayan kalmamıştır. Her gün mimarisine milyon dolarlar harcanan, dünyaca bir çok ünlü markaların hizmete açıldığı İstanbul’da bu kadar küçük bir işletmenin trend olması herkese ilginç geliyor. Atiye Sokak’taki en kötü lokasyonda olan, masaları rahatsız, zemini eğimli olan bu mekânda birşeyler yudumlamak isteyen insanlar ayakta sıkış-tıkış beklemeye razı oluyorlar. Burayı trend hale getiren unsur ise Cenk Çöteli’den başkası değil. Cenk Çöteli kaliteli arkadaş çevresi ve müşterilere evinin salonundaymış gibi hissettiren konseptiyle Türk insanının eğlence şifrelerini çözmüş durumda. Bu başarısı uzun yıllar daha süreceğe benziyor… 

Ortaköy’ün yenisi
‘Sokakta hayat var’ projesinin dâhilinde geçtiğimiz yıl yenilenen Ortaköy’de fark yaratan mekânların başında Kiki geliyor. Sıraselviler’de hatırı sayılır bir müdavim kitlesine sahip olan Kiki, eski Burger King’in bulunduğu 3 katlı binayı tekrar renöve ederek Aralık’ta hizmete girdi. Sıraselviler’de eğlenceli akşamlarıyla ünlü olan Kiki’nin Ortaköy şubesinde ise lezzetler ön planda. Özellikle başlangıçlara bayıldım diyebilirim. Akdeniz mutfağına güncel bir yaklaşım olarak yorumladığım başlangıçlarda lor peynir soslu pancar dilimleri ve kızarmış ekmek üzerinde servis edilen narenciye enginarını denemenizi tavsiye ederim. 
Kiki Ortaköy’de mimari detaylar gerçekten etkileyici. Aynı zamanda inşaat mühendisi olan Kiki’nin ortaklarından Hakan Gür her şey ile bizzat ilgilenmiş. Mekânın ışıklandırmasının loş olması yemek sırasında sizi rahatsız eder gibi olsa da vakit ilerledikçe daha keyifli bir hal alıyor. Daha sakin ve mutfağı izleyerek yemek isteyenler için 2. kat ideal olmuş. Mekânda beğenmediğim tek detay ise terastaki renkli ampüller. Sıraselviler Kiki’nin bahçesinden esinlenerek böyle bir süslemeye gidilse de bu etkileyici mimariyi biraz bozmuş sanırım…

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi