• $8,6698
  • €10,1829
  • 491.453
  • 1391.91
31 Ağustos 2014 Pazar

Arabesk nereye gidiyor?

Sıkıntılı bir dönem yaşıyor ‘arabesk-fantezi’ dünyası… Bir kısır döngü içine itilmiş durumdalar. Yaptıkları işler birçok radyo ve müzik kanalı tarafından yayınlanmıyor, hal böyle olunca da yeni isimler çıkmıyor… Peki o tv’ler, radyolar neden bir Türkiye gerçeği olan bu müzik türünü çalmıyor? Aslında çok da sorgulanamayacak bir cevabı var bu sorunun. Kısa ve net; ‘yayın politikası’ gereği. Anlaşılamayan detay ise şu halkın bu müziğe ilgisinde en ufak bir azalma yok. Bunun ispatı gözler önünde. Kulüpler arabesk geceleri düzenliyor, bu geceler tıka basa doluyor, hala –bir insanın en önemli günlerinden biri olan- düğünlerde en çok Alişan, İzzet Yıldızhan, Bülent Serttaş sahneye çıkıyor. En favori canlı müzik mekanlarında Hakan Altun, Serkan Kaya sahne alıyor ve her gece tıka basa doluyor. Şimdi bu ‘sıkıntılı’ döneme kalp masajı niteliğinde bir proje yolda. Alişan bir Emrah şarkısıyla, ‘İhtiyacı var’la dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Şarkıda oldukça büyük de bir sürpriz var. Sesini duymayı özlediğimiz Emrah, Alişan’a da sürpriz yapmış. Hem de ne sürpriz. Bir gece, Bodrum’daki tatilini kesip, İstanbul’a gelip stüdyoya girmiş Alişan’dan habersiz. Şarkıda Alişan’la düet yapmış. Alişan ise Caner Tepecik’in ‘Bir stüdyoya uğrasana, sana bir şey dinleteceğim’ demesiyle öğrenmiş her şeyi. Şimdi Emrah gibi bir efsaneyle Alişan gibi sektörün önemli oyuncularından birinin beraber yaptığı bu şarkının akıbeti ne olacak bakalım… Yine tutarsız bir medya stratejisinin kurbanı mı olacak sizce?

Olur mu? Olur…

7 gün 24 saat magazin yayınlayan televizyon kanalı olur mu? Olur olur…Yurtdışındaki örneklerine bakın, büyük bir izlenme payına ve bunun neticesinde de büyük bütçelere sahipler. Müthiş işlere imza atıyorlar. Bizde magazin yıllardır tartışıladursun hayatımızın tam da göbeğinde yer aldı istisnasız her zaman. Şimdi önemli bir adıma tanıklık ediyoruz. Televole ve Uçankuş efsanelerinin yaratıcısı Can Tanrıyar ‘E! Enterteinmant’ı aratmayacak bir projeyle dönüyor. Eylül ayının ilk haftası Türkiye’nin ‘magazin’ temalı ilk tv kanalı Uçankuş TV yayına başlıyor. Stüdyoları, jenerikleri her şeyi hazır. Sabahları Sacit Aslan, Begüm Sürek Coşarer ve Anılcan Tanrıyar akşam prime-time’da ise Erol Köse, Derya Tuna ve Oğulcan Tanrıyar olacak ekranda. Sektördeki birçok muhabir, kameraman, editör için yeni bir iş kapısı, ünlüler içinse yeni bir mecra…

İyi ki Saffet Emre var!

Yeni sezonda, ekranlarda merakla beklediğim, önemli bir iş ‘Paha Biçilemez İstanbul’… Tabiri caizse şehri ve tarihini yalayıp yutmuş bir isim Saffet Emre Tonguç. İstanbul üzerine yayınlanmış 6, yayınlanmayı bekleyen 8 kitabı olan Saffet Emre NTV’de, size yaşadığınız şehrin hiç bilmediğiniz yüzlerini gösterecek. İlk programına Nebahat Çehre’yi konuk etti ve Boğaz’ı konuştular. ‘Aptal kutusu’ denen televizyonu, bu isminden kuvvetle çekerek uzaklaştıracak bir adam Saffet Emre ve iyi ki var… Mutlaka takip edin.

<p>Temelini 2017'de Başkan Recep Tayyip  Erdoğan attı.</p><p>New York'un silüetinde yerini alan  yen

Yeni Türkevi binası açılışa hazır

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi