• $7,3322
  • €8,8134
  • 405.978
  • 1521.59
29 Kasım 2010 Pazartesi

Beşiktaş devam Galatasaray tamam

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Beşiktaş ise Galatasaray'a oranla biraz daha rahattı. İşte iki takım böyle bir mücadele içinde oldu.

ALİ TURAN'IN HATASI VAR
Göze hoş gelen, süper bir futbol yoktu ama her iki takım futbolcuları inanılmaz mücadele ettiler. Herkes Galatasaray'dan gol beklerken penaltıdan golü bulan Beşiktaş'tı. Penaltı pozisyonunda Holosko'yu daha önce yere indiremeyen Ali Turan'ın çok büyük hatası vardı. Ali Turan bekledi, bekledi ve Holosko'yu ceza sahası içinde indirdi. Holosko'nun bir de doksandan dönen bir şutu vardı ki; golden daha güzeldi..
Golden sonra Galatasaray adeta tek kale oynadı. Sarı-Kırmızılılar hücum ediyor, Beşiktaş savunuyordu. Bu sezon Siyah-Beyazlılar'ı defansif yönden en iyi oyunlarını oynarken gördüm. Hilbert, İbrahim Toraman, Ersan ve İsmail, savunmada bazen 2'ye 1, bazen de 3'e 1 kaldıkları halde inatla mücadeleyi bırakmadılar. Daha önceki karşılaşmalarda geri gelip defansa yardım etmeyi unutan Tabata ve Holosko bile arkadaşlarına yardımcı olmak için defansa koştular.

GUTİ VE CENK BAŞ ROLDE
Guti gerek futbolu, gerek attığı rahat penaltı ve Nobre'nin attığı goldeki asistiyle, 'Ben farklıyım' diyordu. Üç puanın kazanılmasında başrol oyuncularından biriydi.
Nobre de Galatasaray'ın belalısı olmaya devam ediyor. Nobre'yi attığı golden çok çalışkanlığı ve yaptığı mücadelesinden dolayı kutluyorum...
Bir başka başrol oyuncusu da inanılmaz kurtarışlar yapan genç kaleci Cenk'ti. Özetle; tamam mı, devam mı maçında Beşiktaş devam, Galatasaray tamam dedi.
Artık şampiyonluk şansı kalmadı.

<p>Sarı lacivertliler Pelkas'ın attığı gol ile sahadan 1-0 galibiyetle ayrıldı. Akşam Gazetesi Spor

Trabzonspor- Fenerbahçe maç yorumu

İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı

Yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitim başlandı! İşte ilk kareler

Madde madde kademeli normalleşme dönemi! İşte merak edilen soruların cevabı