• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
25 Mayıs 2023 Perşembe

Milliyetçiler ittifakı

Bu uğurda çok mücadeleler verildi. Çok kişi toprağa düştü.

"Dilde, fikirde, işte birlik!" diyen Gaspıralı İsmail Osmanlı Ordusu'nda gönüllü savaşmak için yurdu Kırım'dan çıkarken yakalandı.

"Çırpınırdı Karadeniz" şiirinin yazarı Ahmed Cevad, Stalin tarafından idam edildi.

Yugoslav Diktatörü Tito, Yücelciler'i katletti.

Enver Paşa Pamir Dağları'nda atını Rus mitralyözlerine sürerken toprağa düştü.

Nihal Atsız 1933'te üniversiteden atıldı, 1944'te Alparslan Türkeş ve arkadaşlarıyla birlikte tabutluklara konuldu. Türkeş ömrü boyunca dört defa Sıkıyönetim Mahkemesi'ne çıkarıldı ve idamla yargılandı.

İsa Yusuf Alptekin 1944'te Çin'e isyan edilerek kurulan Doğu Türkistan Cumhuriyeti'nin Genel Sekreteri olduğu için evinden uzakta vefat etti.

Adnan Menderes ve Fatin Rüştü Zorlu'nun politikasıyla silahlandırılan Türk Mukavemet Teşkilatı'na mensup bozkurt amblemli mücahitler Kıbrıs'ta Rumlara karşı direnişe geçti. Menderes ve Zorlu ise bunun bedelini 27 Mayıs Darbesi sonrası canlarıyla ödedi.

Kırımlı Cengiz Dağcı evinden uzak kaldı, Putin'e meydan okuyan Mustafa Cemil Kırımoğlu ise bugün hâlâ evinden uzakta.

Batı Trakya'da "Türk" demeyi yasaklayan Yunan mahkemelerine "eğer Türk olmak suçsa, şunu tekrarlıyorum: Türk'üm ve öyle kalacağım" diye haykıran Sadık Ahmet bu mücadelesini canıyla ödedi.

Ruhi Kılıçkıran, Dursun Önkuzu, Velican Oduncu, Süleyman Özmen'ler Anadolu Türklerinin akıbeti de "esir Türkler' gibi olmasın diye toprağa düştü.

12 Eylül'ün işkencecileri sorgu sırasında Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarına şöyle bağırıyordu: "İtiraf et! Türk Birliği'ni mi savunuyorsun?!"

Yetmiyor, darbeci hainler idamlara başlıyordu. İdama gönderdikleri Mustafa Pehlivanoğlu nişanlısına gönderdiği son mektubunu "Şunu hiçbir zaman unutmasınlar ki, Mustafa'lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır" diye bitiriyordu.

"Türkleri yok edeceğiz" diyerek Srebrenica'da soykırım yapan Sırplara karşı Aliya direnişe geçmişti.

ABD ile Rusya'nın tüm baskılarına ve 15 Temmuz Darbesi'ne rağmen geri adım atmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emriyle Türk Ordusu Türkmen tugaylarıyla kol kola Afrin'e girerken Uzman Çavuş Mehmet Kuzu kameralara "İstikamet Kızıl Elma!" diye haykırıyordu.

Ve sonra bir rüya gerçek oldu: 30 Yıl Ermeni işgalinde kalmış Azerbaycan toprakları Cumhurbaşkanı Aliyev'in liderliği ve Azerbaycan Ordusu'nun kahramanlığı; yine bizzat Aliyev'in ifadesiyle "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk Dünyası'na yaptığı liderlik" ve Selçuk Bayraktar öncülüğündeki savunma sanayiinin Azerbaycan için seferber edilmesiyle azat edildi. Şehitler verildi ama "zafer yine Allah'a inananların" oldu.

Böyle yazmıştım 15 Kasım 2021 günü bu köşedeki "İtiraf Et! Türk Birliği'ni mi Savunuyorsun?" başlıklı yazımda.

14 Mayıs Seçimleri de bize hem milliyetçiliğin yükselişini gösterdi hem de son yıllarda Türk Devletler Teşkilatı'nı kurarak asırların Türk Birliği rüyasına giden yolda ve Türkiye'nin düşmanlarını ezmesindeki kararlılığında oluşmuş milliyetçi politikaların da etkisiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinin aldığı desteği de ortaya koydu. Yine aynı şekilde milliyetçi aday Sinan Oğan'ın aldığı %5.2 oyla ikinci turda Erdoğan'ı destekleyeceğini açıklaması hem tarihin akışının hem de Sinan Bey'in milliyetçiliğinin tutarlılığının tabii bir neticesiydi.

"Türk milliyetçilerinin yeri Cumhur İttifakı"dır diyen ve içinde Türk milliyetçiliği deyince akla ilk gelen siyasi parti olan MHP'nin de yer aldığı ittifakın adayı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aynı zamanda da bir "milliyetçiler ittifakı" adayı olduğu ortada.

Bugüne kadar tüm söylemlerinden Türklüğü ve Atatürk'ü dışlayıp meydan meydan "Demirtaş" ve "yerel yönetimlere özerklik" diye bağıran; "maalesef Türkiye Azerbaycan'a yardım ediyor" lafları eden CHP'nin milliyetçilik diye bir kavramı ancak 14 Mayıs'tan sonra (güya) hatırlaması da Türk milletinin sandıktaki o büyük tepkisiyle gerçekleşti. Üstelik hatırladıkları milliyetçilik de milliyetçilikten başka her şeye benziyordu.

İşte bir yanda PKK'nın siyasi kanadıyla ittifak yapan Amerikancılar varken diğer yanda milliyetçilerin asırlık rüyasına sahip çıkmış, gerçekleşmesi için mücadeleler vermiş ve bu uğurda bedeller ödemiş bir lider olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan seçime mutlak favori olarak giriyor.

<p>Televizyonlarda hayatını kaybeden Filistinlilerin  görüntülerine yer verilmiyor. İbranice yayınla

İsrail televizyonları katliamı nasıl anlatıyor?

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!