• $32,1724
  • €35,0099
  • 2504.66
  • 10895.3
9 Nisan 2024 Salı

Ucuz oyunculuğunuz sırıtıyor

Aklınıza hemen ucuz oyuncu deyince seçimi kazandığından bu yana her fırsatta göbek atan pos bıyıklı Etimesgut Başkanı gelmesin. Onun oyunculuğu her şeye rağmen profesyonel sayılır.

Ucuz oyuncuların birbirinden bağımsız olarak görülen, fakat aynı hedefe odaklanan bir ajandaları var. Sergiledikleri performans her ne kadar kötü olsa da, aynı patronun figüranları oldukları için kurgulanan proje profesyonel. Sloganları ortak: Yalan söyle, iftira at, sahte gözyaşları dök, hedef saptır ve gerçek efendini gizle.

İBB Başkanı için kitap yazma üstün başarısı gösteren CHP reklamcıbaşısı Necati Özkan bu kokuşmuş yapının en nadide parçalarından. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'nün makam odasında jakuzi olduğunu iddia edip, bir anneye en aşağılık imalarda bulunacak kadar edep yoksunu olduğunu gösterdi. Fakat bu çirkin yalandan dolayı asla özür dilemedi. Yandaşları yaptıkları çirkin paylaşımları silmekle yetindiler. Çünkü örgüt amacına ulaşmıştı. Bu karanlık yapı için önemli olan kara leke çalmak ve efendilerinden aferin almak. Gerisinin bir önemi yok.

Yüzleri katran gibidir. Asla hayâsından ya da pişmanlığından yüzünün renginin değiştiğini göremezsiniz. Utanmaları yoktur. Hukukun kendilerinden hesap sormayacağından, hakaret ettikleri kitlenin ise bıçak kemiğe dayanmadan hakkını müdafaa etmeyeceğinden emindirler.

Bu yalan ve iftirayla beslenen çirkin örgütün bileşenleri geniştir. Kimi zaman Gazze için timsah gözyaşları döktüklerini görürsünüz. Maksatları türlü yalanlarla İsrail'in önünde en büyük engel olarak gördüğü Türkiye'yi zayıflatmak ve Filistin'den uzaklaştırmaktır.

Mısır ve Ürdün gibi kendi toprakları İsrail işgali altında olan yönetimler bile Hamas'ı terörist olarak görürken, dünyanın ne diyeceğine aldırış etmeden sırf Hakk'ın rızasını gözeterek "Hamas, vatanı için savaşan mücahitler ordusudur" diyen Erdoğan'a "katil" diyecek kadar sefildirler.

1 milyon Suriyeli Müslüman'ı hunharca katleden mezhepçi İran ve Esat rejimlerine bir kez olsun katil diyemeyen bu ucuz oyuncular örgütü, Gazze'deki bu kan denizine rağmen Hamas'a hâlâ terörist diyebilen Özgür Özel'le dayanışma içerisine girmekten çekinmezler.

Irak'tan Yemen'e, Suriye'den Lübnan'a kadar tüm coğrafyamızın istikrarsızlığının baş müsebbibi, ABD'nin örtülü ortağı İran başlarının tacıdır. Liderlerini "mücahit", Süleymani gibi katillerini "şehit" diye takdim etmekten iftihar ederler. Herhalde dünya kurulduğundan beri cihat ve mücahit kelimeleri bu kadar ucuzlatılmamıştır.

Yaralı bir çocuğuz biz iki asırdır. Bir gözümüz Gazze diğeri Halep. Bir gözün katili diğerinin kurtarıcısı olur mu? Kim inanır bu büyük yalana?

Yarın mübarek Ramazan Bayramı. Sofranızda ve sohbetlerinizde bu ucuz oyuncular örgütüne yer vermeyin. Ramazanımızın ruhunun üzerine karabasan gibi çöktüler. Bari bayramımızın tadını kaçırmasınlar.

Bayramınız kutlu olsun.

<p>Geçtiğimiz günlerde OpenAI, ChatGPT'nin yeni yapay zekâ  modeli GPT-4o'yu duyurmuştu. </p><p>Tekn

Yapay zeka savaşları başladı!

Donmuş tavuk çözenler dikkat! Eğer sıcak suda bekletilirse…

Kayseri'de kamyonetler çarpıştı! 1 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı

''Türkiye'de Yılın Otomobili'' yarışmasının test sürüşleri gerçekleştirildi