• $31,5319
  • €34,3103
  • 2139.87
  • 8907.65
27 Aralık 2022 Salı

Terör yuvasına döndü

Fransa'da PKK yanlısı faaliyet yürüten bir merkeze yapılan ve 3 kişinin öldüğü saldırının ardından örgüt militanları Paris'i ateşe verdi. Saldırıyı gerçekleştiren 69 yaşındaki Fransız geçtiğimiz yıl da mültecilerin yaşadığı bir çadıra kılıçla saldırı düzenleyip insanları yaralamış, fakat kefaletle serbest kalmış. Öyle görünüyor ki, yaşadığı tüm sıkıntılardan yabancıları, mültecileri sorumlu tutan ve Avrupa'da bol miktarda bulunan dengesiz bir ırkçı.

Fakat bu defa baltayı taşı vurmuş. Yeni Zelanda ve Almanya'daki yoldaşları gibi bir camiyi hedef alıp yüzlerce insanı katledebilecek iken, o hedefini şaşırıp ülkesinin paraya boğduğu bir örgütün merkezini basmış. Sonuçta gözü dönmüş ırkçılardan ince bir hesap yapmasını bekleyemeyiz. Avrupa'da Ortadoğulu, esmer ve yabancı olmak hedef haline gelmek için yeterli sebep.

Katilin hedef şaşırmasına en çok üzülenler arasında elbette PKK yandaşları var. HDP ve bileşenleri saldırıdan yine büyük bir maharetle Türkiye'yi suçlasa da, Fransa'yı incitecek açıklama yapmaktan çekindiler. Fakat örgütün din soslu destekçisi Azadi Hareketi yaptığı açıklamada, Paris'i birkaç günde cehenneme çeviren eylemlerin Fransa-Kürt dostluğuna zarar verecek noktaya gelmesinden rahatsızlığını dile getirip militanlara şu çağrıda bulunuyor: "Ne yapıyorsunuz? Durun artık. Orası Diyarbakır değil, Paris".

PKK'nın şehit ilan ettiği militanlar için Babacan ve Davutoğlu "taziye" yayınlamış. CHP'lilerin Kalaşnikoflu Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasını reddetmesiyle de 6'lı masanın "birlik tablosu" tamamlanmış oldu.

Bölücü terörün Avrupa'daki en büyük destekçisi Fransa'nın sokaklarının PKK ve YPG militanları tarafından yakılması Macron'a bir şok etkisi yaşattı mı bilinmez ama Türkiye ile savaşsın diye teröristlere tünel kazan Fransız Lafarge şirketi kapısının önünde YPG bayraklarını görünce epey şaşırmış olmalı. Terör bu. Eninde sonunda döner, sahibini vurur. Cumhurbaşkanımızın PKK'yı destekleyen Batılı ülkeleri tam da bu sözlerle uyarmasının ardından daha birkaç ay geçmedi.

Fakat bu yangından ders çıkarırlar mı, orası şüpheli. Onlarca aracın yakıldığı, caddelerin, dükkânların tahrip edildiği, yüzlerce polisin yaralandığı bu eylemler Fransız basını tarafından özenle gizleniyor. Bu yetmezmiş gibi olayların yaşandığı yerin Belediye Başkanı Alexandra Cordebar eylemcilerle dayanışma içinde olduklarını açıklayıp Belediye binasına sarı-kırmızı-yeşilli bayrak asıyor. İki araba yaktı diye efendisi kölesinden vazgeçer mi?

PKK'nın gerçek yüzüyle tanışan Parisliler belediye başkanları gibi mi düşünüyor, bunu zamanla anlayacağız. Fakat Avrupa'da firari olarak yaşayan Hayko Bağdat, PKK'lılara karşı yükselen öfkeden oldukça rahatsız: "Kürtler katledilirken, şimdi yanan iki arabayı mı konuşacağız" diyor. Hayko'nun Kürt dediği PKK'lı teröristler. Aslında hepimiz biliyoruz ki, Hayko'nun derdi Kürtler değil. Çünkü Türkiye'yi soykırımcılıkla suçlayanların hayallerini süsleyen büyük ermenistan'ın üzerinde Müslüman Kürtler yaşıyor. Onların tek derdi, Kürt'üyle Türk'üyle tüm Müslümanların Anadolu'yu terk etmesi. PKK'ya duydukları sevgi, bu amacı gerçekleştirmek için ellerindeki tek vasıta olması. Öyle ya, Taşnak, Hınçak ve ASALA'lı yoldaşları yok edileli beri, ellerinde bir tek PKK kaldı.

Bölücülük de tıpkı ikiz kardeşi ırkçılık gibi dönüp daima sahibini bulur. Bundan sonrasını terörün efendileri düşünsün.

<p></p><p>Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 'Terörle mücadelede yurt içinde ve sınır ötesinde icra e

Bakan Güler, komutanlarla toplantı yaptı

Belçika'dan Gazzelilere yardım malzemeleri

ABD'yi kar fırtınası vurdu: Otoyollar kapalı

Gazze'ye uçaklarla insani yardım bırakıldı