• $8,4737
  • €10,2733
  • 499.496
  • 1441.33
13 Mart 2015 Cuma

Gürsel Tekin! Yargıtay’a da mı el koydun?

Demokrasiden, basın özgürlüğünden, diktatörlükten dem vuran CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in seçim vaadini hatırlarsınız; “8 Haziran’da bu kirli gazetelere el koyacağız”.

Tekin’in bahsettiği kirli gazete hangisi? CHP’lilerle, ‘paralel örgüt’ün sosyal medya soytarısı fuatavni arasında geçen konuşmaları deşifre eden AKŞAM gazetesi. Biz hangi yazışmayı yayımlamışız? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a yönelik suikast planını. Bunun üzerine demokrasi havarisi kesilen Tekin, gazetemize el koyma vaadinde bulundu. Bununla da sınırlı kalmadı, ağzını bozacak kadar ileri gitti. Bütün bunların hesabı hukuk kuralları içerisinde sorulacak zamanı gelince.
Ancak, el koymadan bahsedince insanın aklına ‘Tekin, bugüne kadar nerelere el koydu’ sorusu geliyor. Bu sorunun net cevabı ise; Yargıtay!

Neden mi Yargıtay?

CHP’nin 2 numaralı ismi Gürsel Tekin, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı olduğu dönemde belediye encümenini by-pass ederek Suadiye Movieplex sinema salonuna sadece kendi imzasıyla ruhsat vermişti. Ancak Tekin’in imzaladığı ruhsat için Kadıköy Belediyesi Encümeni’nin de imzası gerekiyordu. Bunun üzerine Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Tekin’in bu imzasını resmi belgede sahtecilik olarak nitelemiş ve 3 yıl hapis cezasına hükmetmişti. Tekin de doğal olarak kararı Yargıtay’da temyize götürmüştü.
İşte ne olduysa bundan sonra oldu! İddiaya göre; 2 Aralık 2010 tarihinde Tekin’in avukatı Özlem Arslan, temyiz dosyasını Yargıtay’ın 9 kaleminde inceledikten sonra dosyadaki birçok önemli evrak kayboldu. Tekin’in avukatının ziyaretinden bir buçuk ay sonra dosyayı görüşmek isteyen Yargıtay, iddianame, bilirkişi raporları, kısa karar ve gerekçeli kararın onaylı suretinin olmadığını gördü. Bunun üzerine, Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nden söz konusu evraklar bir daha istendi. Ancak, bu durum Tekin’in milletvekili seçilip dokunulmazlık zırhına kavuşması için 15 ay zaman kazanmasını sağladı.

Ne büyük oyun değil mi?

Kıssadan hisse! Gürsel Tekin, Yargıtay’daki dosyanı bazı abilerin sayesinde yok etmiş olabilirsin, ancak gazetemize el koymana bırak bizi bu millet izin vermez.

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

Bakan Varank, Ankara Şehir Hastanesi Klinik Araştırmalar Merkezi'ni ziyaret etti

Tüm bildiklerinizi unutun! Seyahat ve deniz yolculuklarını kökten değiştirecek

Filistinli aileler, işgalci İsrail saldırılarından korunmak için okullara sığındı