• $8,3165
  • €10,12
  • 499.049
  • 1454.25
10 Mart 2015 Salı

Dolmabahçe’nin faili meçhul!

Bir yerden yakaladıklarını sanıyorlar, oradan saldırmaya çalışıyorlar! Tarihe ‘Gezi’ olayları olarak geçen günlerde yaşanan Kabataş skandalı, bugünlerde yine gündemde. 70-80 eylemci tarafından kendisi ve bebeği tartaklanan annenin anlattıklarını ellerinin tersiyle kenara itenler, ‘hani görüntü vardı?’, ‘Kabataş yalanı’ nidalarıyla ortalıkta fink atmaya başladı.

Kabataş rezaletinin üzerini örtmeye çalışanların yaptıkları ittifak da çok ilginç. Cumhuriyet gazetesi belki de tarihinde ilk defa, paralel polisten aldığı görüntülerle yayın yaparken, ‘paralel örgüt’ün unsurları da koro şeklinde ‘yok öyle bir olay’ algısı oluşturmaya çalışıyor.

Çok fazla debelenmeyin!

Ne kadar bağırsanız da, yine bir algı operasyonu oluşturmaya çalışsanız da buradan ekmek çıkaramazsınız. ‘Görüntü yok’ yaygarasının arkasına takılarak, Kabataş’ta yaşanan rezaletin üstünü örtemezsiniz. Çünkü, ortada bir mağdure ve bu mağdurenin savcılara anlattıkları var. Bunlar kayıtlara çoktan geçti.
Bugün, böyle bir vandallığa maruz kalmış bir kadının anlattıklarını yok sayanlar, ‘görüntü yok mu?’ diye tutturanlara sormak isterim; “Ben şu yaşta, şu ortamda tacize uğradım’ diyen herhangi bir magazin figüründen görüntü istiyor musunuz?" Bu ve buna benzer örnekleri çoğaltmak mümkün.
Gelin biz biraz o günlere gidelim!
‘Gezi’ olaylarının başlamasına neden olduğu iddia edilen çadır yakma görüntüleri ve bu skandala imza atanlar nerede?
Yine ‘Gezi’ olaylarının darbe girişimi olduğunu kanıtlayacak kritik görüntülerin akıbeti ne oldu?
Bunların cevabı şu ana kadar verilemedi. Ancak, bunlardan çok daha önemlisi şu soru; “Başbakanlığa ait Dolmabahçe Ofisi’ne baskın yapanlardan bir tanesi neden gözaltına alınmadı?”
Hadi Kabataş’ta görüntü yok, Dolmabahçe baskınıyla ilgili görüntüler kabak gibi ortada.
O yüzden çok fazla debelenmeyin diyorum! ‘Gezi’ olaylarının da, Kabataş rezaletinin de, Dolmabahçe skandalının da arkasında ‘paralel kumpas’ var. 17-25 Aralık darbe girişiminden bu yana yaşadıklarımız, ‘Kabataş görüntülerinin kasten silindiği’ iddiasını güçlendirmiyor mu?

<p><b >KADEMEL<b >İ <b >NORMALLE<b >ŞME DÖ<b >NEM<b >İ / 17 MAYIS –

Kademeli normalleşme sürecinde vaka sayıları düşmeye devam eder mi?

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı