• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
27 Ocak 2012 Cuma

Final çığlığı

Avustralya Açık'ın nefes kesen yarı finalinde zafer Nadal'ın oldu

Federer'e karşı 7-2 üstünlüğü olan Nadal, yeni bir zafere imza atarak final biletini aldı

Kadınlar finalinin adı: Azarenka Sharapova oldu. Şampiyonluğu alan bir numaraya yükselecek

Avustralya 2012'de sona gelirken final tadındaki yarı final' maçı Nadal'ın Federer karşısındaki 3-1'lik galibiyetiyle sonuçlandı. 9 Grand Slam maçında 7-2 üstünlüğü olan İspanyol, bir kez daha korttan zaferle ayrıldı. 2005 Roland Garros'dan beri ilk defa yarı finalde karşılaştı iki ezeli rakip. Elbette 2. kez de final dışında kapıştılar. 7-6 (5) Federer lehine sonuçlanan ilk set ardından öyle bir 2. set oynandı ki 44 dakikada 6-2 kazanan İspanyol'un zaferi 'geliyorum' diyordu adeta.
Roger ancak bir set daha direnip avantaj elde etmeye çalıştı ama 3. sette ilk setin kopyası skor 7-6 (5) bu defa Rafa lehine sonuçlandı. Dün Federer'in günü değildi. Ne yapsa İspanyol'u geçemezdi öyle de oldu. Seti 6-4 alan Rafa, bir kez daha galip geldi ve finale adını yazdırdı. Maç sonunda ellerini havaya kaldırıp çığlık atmasına rağmen diz çökmedi. Bu hareketi final sonuna saklıyor anlaşılan. Finalde rakibi Djokovic-Murray kapışmasından sağlam çıkacak olan.

1 NUMARA İÇİN 2 FAVORİ
Kadınlar finalinin adı kondu: Sharapova-Azarenka yarın karşı karşıya gelecek. Yarı finalde Clijster karşısında 2. sette dağılsa da son setteki hırsıyla korttan galip çıkan 22 yaşındaki Belaruslu, kariyerinin ilk Grand Slam finaline çıkıyor. Omuz sakatlığından çok çekse de müthiş bir geri dönüş yapıyor Sharapova. İstanbul'un şampiyonu Kvitova ile olan yarı final maçından zaferle çıktı.
BÜTÜN maç sonu istatistikleri aleyhineydi ama oyun tarzı gel-gitlerle dolu Çek Kvitova'ya karşı tecrübesini konuşturdu. Şimdi karşısındaki rakip Kvitova'dan daha zor. Dengeli ve hırslı bir Azarenka ile dünyanın zirvesine yeniden kurulma arzusundaki tecrübeli Maria Sharapova finalinden bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.

İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 10.

150 yıl sonra dikilen ilk menzil taşı

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı