• $13,5443
  • €15,3719
  • 793.753
  • 2023.37
27 Ocak 2011 Perşembe

Dram

Hedefi 1969'dan beri kırılamayan rekoru kırmaktı ama sakatlığı engel oldu

İlk sette ağrıları başlayan Nadal, 3. sete kadar dayandı. 3-0 gerideyken gözyaşları içersinde doktor molası aldı. Tribünlerin desteğine rağmen yenilmekten kurtulamadı

2011 sezonu başlarken Rafael Nadal'ın tek bir hedefi vardı aslında: 2010 Wimbledon, Fransa Açık ve Amerika Açık zaferlerinden sonra 2011 Avustralya Açık'la seriyi tamamlayarak Grand Slam tarihine adını yazdırmak. Bu rekor 1969'da Rod Laver'dan sonra bir daha kırılamadı.
Fakat olmadı. İlk setin başlarında sol bacağındaki sakatlık acı vermeye başladı. Ferrer elbette bunu kullanacaktı ve geniş açılı vuruşlarla Matador'u zorladı. Üçüncü sette 3-0 geride gözyaşları içinde doktor molası alan Rafa, tribünlerin büyük desteğine rağmen bir daha maçı çeviremedi. Rafa, 'Sakatlığa rağmen yenilginin mazereti olmaz' derken, Ferrer, 'Rafa sakat oynadı bu benim için bir şanstı fakat ben kendi oyunumu oynadım. Bu pek de zafer gibi olmayan bir zafer' diyordu. Rafa, geçen yıl yine bu kortta çeyrek finalde Murray karşısında dizindeki sakatlıktan dolayı maçı bırakmıştı.
Ukraynalı rakibini yenen Murray, ilk Grand Slam zaferi için önce Ferrer sonra da Federer-Djokovic galibini geçmek zorunda.
Clijsters 2004 yılından beri ilk defa Avustralya'da yarı finalde! Kim, çeyrek finalde Radwanska engelini zor da olsa aştı: 6-3, 7-6 (4). Clijsters'in rakibi Kvitova'yı net 2 sette geçen tecrübeli Rus Zvonareva.

Baba tehdidi Rezai'yi yıldırdı
Avustralya'da İran asıllı Fransız tenisçi Aravane Rezai, Fransa takımı ve ardından Fransa'nın büyük turnuvalarından Gdf Suez'den çekilme kararı aldı. Rezai'nin babası Arsalan Rezai, kızının ve sevgilisinin üzerine yürüdüğü, tehditler savurduğu için WTA tarafından akreditasyonu iptal edilmişti.

Henin'den ikinci elveda
BELÇİKALI Justine Henin, sakatlığı nedeniyle tenisi bıraktığını açıkladı. Daha önce de tenisi bırakan ve kortlara tekrar dönen Henin, sağ dirseğindeki sorun nedeniyle tenisi bıraktığını belirtti. 28 yaşındaki raket, 2008 Mayıs'ta tenisi bıraktığını açıklamış, geçen yıl ocak ayında dönmüştü.

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın

Hayvanat bahçesinde kan donduran görüntü! Ayının kafesine giren adam...