• $16,0996
  • €17,3049
  • 965.772
  • 2375
2 Temmuz 2011 Cumartesi

1 numara final

Wimbledon'da yarın halef-selef kapışacak. Şu anda dünyanın bir numarası olan İspanyol raket Rafael,  yense de yenİlse de yerİnİ Djokovİc'e bIrakacak

125. Wimbledon bu yıl da sona geldi. Kadınlarda bugün SHARAPOVA ve LISICKI unvan maçına çıkarken dün erkeklerdeki yarı finallerden sağlam çıkan isimler DJOKOVIC ile NADAL oldu.
Günün ilk maçı yarı finalde FEDERER bekleyen DJOKOVIC ile ROGER-savar TSONGA arasında. TSONGA tabii ki FEDERER galibiyeti ile yükselen bir değer. Sempatik Fransız hem sportif hem de gösteri yeteneği ile tribünleri büyülüyor. Her fırsatta topa uçan bir atlet. İlk setteki mücadele tie-break ile Sırp rakete yazılırken, TSONGA geliyor zannedenler yanıldı. Çünkü Fransız dinleniyor! Üçüncü set aklı başına gelen TSONGA bir tie-break ile döner gibi yapıyor ama DJOKOVIC 'bu kadar eğlence yeter' diyerek kolay bir oyun-set-maç-final-bir numara ile alıp başını gidiyor.
Maçta çok ilginç pozisyon var elbette ama kuşkusuz en eğlencelisi 3. setin 3. ve 7.oyunlarında aynı puan oynanırken her iki raketin de topu uçarak karşılamasıydı. DJOKOVIC finale çıkarken 'çocukluğumdan beri tek hayalim Wimbledon finali oynamaktı bunu başardım' diyordu.
Ve erken Final!
2008 ve 2010 Wimbledon şampiyonu NADAL ile üst üste 3. yarı finaline çıkan ve FRED PERRY'den sonra 75 yıldır sahasında şampiyonluk görmeyen İngiltere'nin umudu İskoç MURRAY.
Çok yakın bir ilk seti MURRAY 7-5 kazanınca tribünler çıldırdı. İkinci setin 5. oyununda servis kıran İspanyol artık ağırlığını koydu ve hem bu set hem de sonrakinde MURRAY kayboldu.
İNGİLİZLER YIKILDI
4. set NADAL inanılmaz vuruşlar yapıyor, MURRAY çaresiz şapka çıkarırken dizlerini dövüyor ve 'neden' diyor. MURRAY, NADAL'dan bir set almakla yetiniyor. İşte olmayınca olmuyor. İngilizler'in umudu başka bahara NADAL da final için pazara kalıyor.
Yarın halef selef 1 numaralar kapışacak. Şu anda 1 numara olan NADAL, yarınki maçtan sonra yerini, yense de yenilse de DJOKOVIC'e bırakacak.

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti