• $16,8311
  • €17,5913
  • 977.573
  • 2471.66
18 Şubat 2014 Salı

Umarım sizin kızlarınıza böyle bir saldırı olmaz

Hiçbir zaman böyle bir başlık kullanarak yazı yazmak istemezdim. Ama susmanın, insan olmanın haysiyetine hakaret olacağını düşündüğüm için yazmak zorundayım. Malum, Gezi olayları sırasında Zehra Develioğlu Kabataş'ta bebeğiyle birlikte Gezi çapulcularının saldırısına uğradı, başörtülü olduğu için aşağılandı, hakarete maruz kaldı. Sonra da Adli Tıp Kurumu'ndan aldığı raporla savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Tam sekiz aydır ne emniyet ne de savcılık bir sonuca ulaşabildi. Ne zaman ki paralel yapı millet iradesine karşı suikast girişimi başlattı, Türkiye düşmanlığında birleşen bütün kirli ittifaklar her gün yeni saldırılarla arzı endam etmeye başladılar.
Kurulduğu günden bu yana dindarları aşağılamayı şiar edinen Hürriyet gazetesi ve yan kuruluşları, Kabataş saldırısı konusunda bu kez yeni bir fitneyle karşımızda. Kanal D'ye servis edilen şaibeli görüntüler birilerini çok mutlu etti…
Paralelin kuyruğuna takılarak dindarlardan intikam almak için yola çıkan bütün laikçi medya, tarihi boyunca mütedeyyin insanlara eziyetin simgesi haline gelen CHP ve laikçilerin yeni müttefiki cemaat medyası, Zehra Develioğlu'nun yaşadığı acıları hiçe sayarak utanmaz bir saldırı başlattılar.
Beyler aceleniz ne?
Saldırı adli tıp raporuyla tespit edilmiş, üstelik de yargı süreci devam ediyor. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da ifadesiyle, "Attığınız manşetler doğru değil, adli tıp raporlarını nereye saklayacaksınız, nereye koyacaksınız?”
Ama yok saldırmanız lazım değil mi? Sizi dindarlara düşmanlık konusunda hiçbir insani değer, ahlaki kural durduramaz. İnsanların acılarını yeniden kanatmaktan, onlara saldırmaktan zevk alıyorsunuz.
Meğer başkalarının acılarından beslenen ne çok insan varmış bu ülkede… İsimlerinin önünde yazar, gazeteci sıfatları taşıyan koca koca adamlar bir kadının acılarıyla alay edercesine yazılar yazıyor, televizyonlarda ahkam kesiyorlar ve o hiç bitmeyen kinlerini kusuyorlar. Ülkenin ana muhalefet partisi CHP'nin temsilcileri hiç sıkılmadan bildiriler yayımlayıp mağdur bir annenin acıları üzerinden siyaset yapıyor. Yıllarca bu ülkenin mütedeyyin insanlarına eziyet etmekten bıkmadınız mı Allah aşkına?
Eminim, Kabataş'ta o gün o acıları yaşayan Zehra Develioğlu'nun şu feryatları da sizin için bir anlam ifade etmiyordur: "Süreç, medyada öyle bir hale ulaştı ki sanki böyle bir olay yaşanmamış, bir kadın darp edilmemiş, bir çocuk bundan zarar görmemiş. Benim yaşadığım acının büyüklüğü ve altında ezildiğim o yük yetmezmiş gibi bir de insanlara kendimi inandırmak zorunda bırakıldım. Çok ağır bir yük, çok büyük bir acı. Tarif edilemez bir acı. Temennim bunu bana yaşatan insanların, hak ettikleri cezaya çarptırılmaları ve benim çektiğim acıyla kıyaslanamaz ama onların da bunun bedelini ödemeleri."
Doğrusu ne yalan söyleyeyim, medyadaki bu azgın azınlığın bir kadına-anneye reva gördüğü bu saldırı karşısında kelimelerimi zapt etmekte zorluk çekiyorum. Bütün kuralları yıkarak en lanetli ifadeleri kullanmak istiyorum ama inandığım ahlaki değerler buna izin vermiyor, sabrediyorum.
Ama bu laikçi medyanın bu üçüncü sınıf yazarlarına, paralel medya mensuplarına ve CHP'ye şu cümleyi söylemek zorundayım; umarım sizin kadınlarınız, kızlarınız ve de kız kardeşleriniz Zehra Develioğlu'nun maruz kaldığı böyle bir adi saldırıya maruz kalmazlar. Çünkü bütün anneler, bütün kadınlar mübarektir.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı