• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
15 Ağustos 2013 Perşembe

Sisi fahişeleri mutlu musunuz?

Mısır’da cuntacılar halk iradesini hançerlediği gün, Batı’daki ve Türkiye’deki demokrasi kisveli tüm laik, liberal ve sol güruh aslında gerçek kimliğini ortaya koymuş ve katillerin safında yerini almıştı. 
Başta Amerika, Avrupa ve Türkiye’deki darbe fahişesi tüm unsurlar, Mısır’ın yeni firavunu Sisi’ye darbenin gerçekleştiği ilk günden bu yana şartsız destek veriyorlar. 
Mısır’da yaşanan katliamlar, insanlık hafızasında çok trajik bir ‘insanlık utancı’ olarak yer alacaktır. Çünkü yıllardır demokrasi ve insan hakları havariliği yapan Batı’nın tüm demokrasi güçleri, Sisi’nin cinayetlerinin fiili ortağı haline gelmişlerdir. Bu insanlığın iflasıdır, demokrasinin iflasıdır. 
Arkasına Avrupa’yı, Amerika’yı ve müstemleke ruhlu Arap ülkelerini alan cuntacılar, şimdi Mısır’da demokrasi isteyen sivil halkı katlediyor. Gezi Parkı eylemlerinde, Türkiye’ye karşı bildiri yayımlamak için kuyruğa giren Washington, Paris, Londra ve Berlin kepenklerini indirdiler ve Sisi’nin cinayetlerini seyrediyorlar. Çünkü öldürülenler Müslüman Kardeşler, kendi kardeşleri değil. 
Bu işin adını koyalım, Arap isyanlarının demokrasi için yükselmesi, Batı’nın bütün demokrasi hafızasını silmiş ve sonunda diktatörlere sarılmışlardır. 
Şimdi, Gezi Parkı eylemlerinde devrim hevesleri yarıda kalan ve Mısır’daki darbeyi meşrulaştırmak için televizyonlarda, gazete köşelerinde darbecileri yalama yarışına katılan liberal, sol ve laik kesimlere sormak gerekiyor. 
Mısır’da cuntacılar, çocuklara, kadınlara nişan alıp öldürüyor, mutlu musunuz? 
The Times’a verdikleri ilanda Taksim’i terörize eden grupların saldırılarını barışçıl gösteriler olarak tanımlayan, bu saldırılara yönelik tepkileri zalimlik olarak değerlendiren ve AK Parti’nin Milli İradeye Saygı Mitingleri’ni, Almanya’daki Nazi Partisi’nin Nürnberg’deki yıllık toplantılarına benzeten Hollywood’un ‘pembe demokratları’ Mısır’ın katil firavunları sivil halkı diri diri yakıyor, mutlu musunuz? 
Kimse unutmasın ki, bugün firavunların cinayetlerine ortak olanlar, cuntacılara sarılanlar başlarına büyük bela alıyorlar. Çünkü tarihin hiçbir döneminde darbeciler iflah olmamış ve eninde sonunda mahkum olmuşlardır. Dolayısıyla, bugün insanlık suçu işleyen darbecilerle aynı safta duranlar da insanlık önünde hep başları eğik dolaşacaklardır.     
    

<p> </p>

Ormanları yakmanın cezası ne?

Fransa'da 400 evsiz Vosges Meydanı'nda çadır kurdu

Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyor

Milas'taki yangında zarar gören 80 hektarlık ormanlık alan havadan görüntülendi