• $13,3316
  • €15,1455
  • 789.152
  • 2014.21
28 Mart 2014 Cuma

Ha Hasan Cemal ha İdris Naim Şahin

BU YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu ülkede milletin Gezi çapulcularına da 17 Aralık darbe çetesine de neden itibar etmediğini ve inadına Tayyip Erdoğan'a neden sahip çıktığını anlamak için, bazı liberal kılıklı darbecilerin ve sahte demokratların ayak izlerini dikkatle takip etmekte yarar var.

Aylardır ortalarda demokratlık ve liberallik gösterisi yapan, ekmeğini solculuktan kazanan ne kadar yazar çizer tayfası varsa hemen hepsinin ya dededen ya da babadan 27 Mayısçı olduklarını ve özde faşizm kokulu bir iklimden beslendiklerini yazıp söylemeye çalışıyoruz.

Ne zaman bir postal kokusu duysalar, yazdıkları bütün demokrasi ve özgürlük yazılarını en münasip ceplerine yerleştirip, mazeret izniyle ayrıldıkları emir-komuta zinciri içindeki yerlerine geri dönüyorlar.
Malum, AK Parti iktidarının 'askeri vesayeti' bitirmesiyle birlikte hâlâ 'darbe kütüğü'nde kayıtlı bulunan bu liberal, sol ve devrimci emir kulları eski mevzilerini kaybettiler. Bu yüzden de son yıllarda çok verimsiz bir dönemi yaşıyorlar. Ne yapsalar, ne yazsalar bir türlü mutlu olamıyorlar. Liberal oluyorlar, demokrat oluyorlar ama hiçbir şey onlara faşist cuntacıların verdiği tadı vermiyor.
Sonunda 17 Aralık darbe girişimi imdada yetişiyor. 12 Eylül 2010 referandumuyla vesayet imtiyazlarını kaybeden bütün buçuk liberaller, 27 Mayıs aşkı küllenen CHP ve Ortodoks solcular bir anda eski Türkiye hülyasıyla kendilerine geldiler.
Paralel çetenin milli iradeye karşı başlattığı suikast girişimi, adeta hepsinin bitini kanlandırdı, sevinçten çılgına döndüler. Öyle ki, "Bu darbede bizim de bir tuzumuz bulunsun" diyerek Pensilvanya'nın emir-komuta zincirine gönüllü yazılarak milli iradeye, demokrasiye, seçilmiş iktidara ateş etmeye başladılar.
Şimdi nasıl bir liberal, kaç kuruşluk bir demokrat olduklarını daha iyi anlıyoruz. İyi ki 17 Aralık oldu. Bu vesileyle kimin nasıl darbe ateşiyle yanıp tutuştuğunu, kimin nasıl faşist hayaller kurduğunu çok net olarak görmüş olduk.
Düşünün ki son yıllarda bize demokratlık satmaya çalışan Hasan Cemal (Gerçi onun ezelden darbeci olduğunu biliyorduk ama...) İdris Naim Şahin'le aynı safta... Malum Hasan Cemal ve İdris Naim Şahin şimdi kol kola CHP için çalışıyor.
Şu Allah'ın işine bakın ki, bu Hasan Cemal daha düne kadar İdris Naim Şahin'in ne işe yaramaz bir adam olduğunu anlatan zehir zemberek yazılar yazıyordu. Meğer onlar bir 'ruh ikizi' imiş... Aşağıdaki şu cümleler de gerçekten sahteymiş:
"İdris Naim Şahin'in Taksim Meydanı'ndaki Hocalı Mitingi'nde, 'Hepiniz Ermenisiniz, Hepiniz Piçsiniz' pankartlarının altında yaptığı konuşmayı da unutmayın.
Demokrasi diyorsak, bu ülkede yalnız asker sorunu yok, sivil sorunu da var. İşte cuk oturan örnek:
İdris Naim Şahin kafası!
Unutmayın, demokrasi bu kafaların da mutlaka sorgulanmasından geçiyor."

Ha Hasan Cemal, ha İdris Naim Şahin ikisi de aynı kafa al birini vur ötekine...
Kuşkusuz İdris Naim Şahin'le akraba olan başka demokrat(!) ve sosyalistlerimiz de var. Mesela Ömer Laçiner... Cuntacıları o kadar özlemiş ki Laçiner, "AKP seçimlerde yine yüzde 40'ın üstünde oy alırsa (...) artık demokrasi zemini dışında mücadele etmekten başka çare kalmıyor..." diyerek adeta İdris Naim Şahin'i bile aşan bir performans sergiliyor.
Demek ki yıllarca yaşanan acı tecrübelere rağmen, ülkemizin kimi sol, liberal ve devrimcileri darbecilere kardeş ve yoldaş olan CHP'nin Kemalist paradigmasına geri dönüyorlar. Üstelik şimdi 'Neo-vesayet' için yeni bir yol arkadaşları da var; Pensilvanya... Ne diyelim, şeytanları bol olsun...

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında