• $13,5944
  • €15,3889
  • 782.691
  • 1981.04
26 Temmuz 2013 Cuma

Fazıl’ın Hollywoodlu faşist arkadaşları

Hani şu bizim halkın değerlerine, inançlarına hakaret eden ünlü piyanistimiz Fazıl Say var ya, işte onun Avrupa’daki faşist ve darbeci arkadaşları İngiliz gazetesi The Times’a tam sayfa ilan vererek, Türkiye’ye ve Başbakan Tayyip Erdoğan’a karşı açıktan bir saldırı başlattılar. 
Hemen söyleyelim, Fazıl’ın sanatçı arkadaşları çoğulcu değil, totaliter bir anlayışın temsilcileridirler. Yolları bir şekilde Hollywood’la kesişen bu arkadaşlar, zihniyet olarak Amerika’nın hegemonik ikliminden beslendikleri için, Batı dışındaki ülkelere ve insanlara karşı aynı şekilde hegemonik ve ötekileştirici bir dille konuşmaktadırlar. 
Zaten Batı dışındaki insanları normal olarak ‘beyaz insan’ statüsünde görmedikleri için, onlarla ilgili demokrasi ve özgürlük algıları da farklıdır. Hele bu insanlar bir de Müslüman’sa, demokrasi ve özgürlük gibi bir hakları asla olamaz. 
Mesela, Mısır’da cuntacılar darbe yaparak halkın iradesini gasp ettiklerinde, sivil insanları katlettiklerinde, bu durum Fazıl’ın Hollywood’lularının umurunda bile olmaz. Batılı birisi ölmediğine göre hiç de önemli değildir onlar için. 

***
Biliyorsunuz, Suriye diktatörü Esad, yüz binlerce insanı katlederken Fazıl’ın bu Hollywoodlu faşistleri hiç ortalarda gözükmediler, içlerinden birisi çıkıp diktatörlere, katillere karşı ‘şerefli’ bir duruş sergileyemedi. 
İşte tam da bu yüzden, bu Hollywoodlu arkadaşların hemen hepsi darbecidir, faşisttir. Biliyorum, hemen birileri “Olur mu hiç, bu sanatçılar özgürlükçüdür, demokrattır” diye itiraz edecektir. Unutmayalım, kimse ben faşistim diye ortalarda megafonla dolaşmıyor. Ama biz biliyoruz ki, en küçük bir tepki bile göstermeden, susarak diktatörleri onaylayan, darbecilerle aynı safta duran kim olursa olsun, darbecidir ve de faşisttir. 
Zaten, The Times’taki ilanı dikkatlice okuduğunuzda bu Hollywoodlu faşistlerin Türkiye’de kimlerle aynı safta durduğunu ve nasıl bir zihniyet adına Türkiye’ye ve millet iradesine karşı nefret kustuğunu çok net bir şekilde görebilirsiniz. 
Artık şunu net bir şekilde gördük, Fazıl’ın Hollywoodlu ‘naylon demokratları’, Amerikan büyükelçiliğini de bombalayan terör örgütü DHKP-C ile aynı saftadır. 
Türkiye’nin karanlık tarihinin simgesi olan ve halen yargılanan Ergenekon’la aynı saftadır. 
Bir zamanlar cumhuriyet mitinglerinde “ordu göreve” pankartının altında yürüyen, AB’ye küfreden ulusalcılarla aynı saftadır. 
Kent merkezlerinde sivillerin araçlarını yakan, esnafın dükkânlarını tahrip eden, masum insanlara insanlık dışı tacizlerde bulunan ‘insan düşmanları’ ile aynı saftadır. 

***
Pek çoğunun, harita üzerinde Türkiye’nin yerini göstermekten bile aciz olduğu Hollywood’un bu ucuz demokratları, nedense Türkiye’de halkın değerlerine, özgür iradesine hakaret etme konusunda pek maharetliler… 
Türkiye ile ilgili o kadar çok şey biliyorlar ki, ilanda Taksim’i terörize eden grupların saldırıları barışçıl gösteriler olarak tanımlanırken, bu saldırılara yönelik tepkiler zalimlik olarak değerlendirilebiliyor. En küstah yaklaşım da, AK Parti’nin Milli İradeye Saygı Mitingleri’nin, Almanya’daki Nazi Partisi’nin Nürnberg’deki yıllık toplantılarına benzetilerek bu mitinglere katılan milyonlara hakaret edilmesi… 
Kısacası, Hollywood’un pembeleri katillere, darbecilere pek şefkatliler ama Türkiye ve Tayyip Erdoğan düşmanlığında sınır tanımıyorlar. 
Anlaşılan o ki, Türkiye’deki ulusalcı-faşist abileri iyi çalışmış ve Hollywood’un ‘pembe demokratları’na Türkiye aleyhinde önemli bilgiler sunmuşlar. 

<p> </p>

Muhalefet yatırıma neden karşı?

AFAD'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda yardımı

Antalya'yı fırtına vurdu! Dev dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

1,5 ton skunk ele geçirildi