• $15,925
  • €16,828
  • 929.302
  • 2394.83
19 Ağustos 2014 Salı

Davutoğlu paralelin canını sıkıyor...

Hiç mi vazgeçmezsiniz Allah aşkına... Gezi'de bütün dünyanın çapulcularını arkanıza takarak seçilmişlere en zelil saldırıları yaptınız ama kaybettiniz. 17-25 Aralık'ta paralel böcekleri görünce yeniden aşka geldiniz, paraleller insanların evlerini dikizlerken, koca kulaklarını binlerce insanın özel hayatına uzatırken insanlığınızı unutup "Acaba bize buradan bir ekmek çıkar mı" diye zevkten dört köşe oldunuz.

30 Mart öncesi bütün avanak liberalleri, darbe budalası ulusalcıları, bütün umutlarını kaybetmiş solgun devrimcileri ve sandık fukarası CHP'yi beddua ve tapelerle tavlayıp Tayyip Erdoğan'ı yıkma hevesine kapıldınız ama 30 Mart'ta sandıklar açılınca bir kez daha avucunuzu yaladınız.
Sanki hiçbir şey olmamış gibi sandıkta yediğiniz şamarı unutup bu kez de 10 Ağustos için kaybedenler kulübünü toplayarak yeniden milletle savaşa tutuştunuz. Sonuç ortada... Siz hiç dayak yemekten bıkmaz mısınız? Mazoşizmin bu kadarına da pes doğrusu...
Artık hepimiz biliyoruz ki Tayyip Erdoğan bütün dünyanın gözü önünde emsalsiz bir siyasi başarının altına imza atarak ilk turda yüzde 52 ile cumhurbaşkanı seçildi. Birazcık olsun siyasi zekâya sahip olan herkes bu başarıya şapka çıkarır ve neden kaybettiğiyle ilgili bir muhasebe ve analiz yapma gereği duyar.
Ama hayır, hiç vakit kaybetmeden bir türlü yenemedikleri Erdoğan'a karşı nefret biriktirmeye ve yeni vesayet dualarına başladılar bile...
Daha sonuçlar açıklanır açıklanmaz milletin tercihini yok sayarak “Hesaplar üzerinde bir hesap vardır... Bekleyin... Aceleci olmayın... Bakın neler olacak... Burası Ankara hiçbir yere benzemez...” şeklindeki ifadelerle eski Türkiye’nin vesayet örtüleri altındaki dehlizlerden medet ummaya başladılar.
Velhasıl vesayet beslemelerinde oyun hiç bitmiyor, bir taraftan önünü bir türlü kesemedikleri Erdoğan’ı kastederek “seçimle işbaşına gelen tiran”lardan bahsediyorlar, bir taraftar da kongrenin 27 Ağustos’a alınmasıyla Abdullah Gül’ün önünün kesildiğini iddia ederek AK Parti’nin içine fitne salıyorlar. Bu da yetmiyor, Gül üzerinden AK Parti güzellemesi yaparak milletin gözünün içine baka baka yeni yalanlar üretiyorlar.
Sanırsınız ki Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı olmaması için 367 rezaletini bunlar icat etmediler…
Sanırsınız ki, 17-25 Aralık’ta AK Parti iktidarına karşı darbe girişimini uzaydan gelen bazı yaratıklar düzenlediler…
Meğer sandıkta kaybeden muhalefet de, paralelciler de AK Parti’yi ne çok seviyorlarmış. Şimdiden Erdoğan vizyonunun olmadığı bir AK Parti sevdasıyla yanıp tutuşuyorlar. Zira tehlikenin farkındalar, eğer Tayyip Erdoğan sonrası AK Parti’nin dizaynı yine Erdoğan tarafından yapılırsa vesayet odaklarının yaşama hakkı kalmayacaktır. Bu yüzden de ellerindeki son şansın AK Parti’nin içini karıştırmak olduğunu çok iyi biliyorlar.
Öylesine bir panik hali yaşıyorlar ki her gün bir başka çaresizlik görüntüsü sergiliyorlar. Mesela cumhurbaşkanlığı görevinin fiilen yeminle başlayacağı Anayasa’nın 103. Maddesi’nde çok açık bir şekilde belirtilmiş olmasına rağmen, başta paralel unsurlar olmak üzere CHP ve bütün vesayet kırıntıları Erdoğan’a, “Artık sen cumhurbaşkanısın partinle ilişkini kes” diyerek hiç de üzerlerine vazife olmayan işlere burunlarını sokmaya çalışıyorlar.
Anlaşılan birilerinin AK Parti içinde derin çatlaklar oluşturabilmek için acelesi var. Parti teşkilatlarında ve toplumda genel başkanlık ve başbakanlık için Ahmet Davutoğlu isminin ön plana çıkması, özellikle paralelcilerin çok canını sıkıyor. Doğrusu paralelci kalemlerin Davutoğlu isminden böylesine tedirgin olduklarını gördükçe, AK Parti’nin doğru bir istikamet üzerinde olduğu inancım biraz daha güçleniyor.
İşte tam da bu yüzden yaşadığımız şu günler, AK Parti açısından tarihi bir döneme işaret etmektedir. Zira AK Parti’nin içini bulandırmak üzere bazı mistik korsanlar fırsat kolluyor. Tek hedefleri var, yeni Türkiye ile birlikte ikinci on yılına hazırlanan AK Parti üzerindeki Tayyip Erdoğan’ın mimari tasarımını engellemek… Ama 12 yıldır bu partinin başarılarına emeğini ve gönlünü katan her AK Partili Erdoğan’a asla yanlış yapmayacaktır. Çünkü tarihin ve milletin gözlerinin üzerinde olduğunu çok iyi biliyorlar…

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama