• $30,9892
  • €33,6266
  • 2016.02
  • 9347.17
2 Mayıs 2020 Cumartesi

Her şekilde kepaze...

CHP'de bir panik havası göze çarpıyor. Tabii ki Kovid-19 salgınını önce yönetilemezlik, sonra kaos ve en nihayetinde iktidar getirecek altın fırsat olarak gördüler. Ancak ne iyi ki temenniler gerçekleşmedi. Süreç gayet iyi yönetildi ve yönetiliyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ciddi bir testten daha geçti. Liderlik ve milletimiz Meclisi ile birlikte el ele verdi. Süreç henüz bitmiş olmasa da tünelin ucundaki ışığı gördüğümüzü söyleyebiliriz.

***

İşte CHP’deki panik havası bu iyi yönetim ile ilgili. İstanbul İl Başkanı ve grup başkanvekillerinin harekete geçirilmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın böyle zor bir süreci dünyadan neredeyse tek başına ayrışarak çok iyi yönetmesi ve desteğini yükseltmesi sonucunda gelişti.

***

Bu başarıyı perdelemek, dikkatleri başka yöne çekmek, başarıyı değersizleştirmek istiyorlar. Zaten bu başarıda köstek olmak dışında hiçbir katkıları yok!

***

Dünya ekonomik bir krizde olmasına ve ülkemiz de bundan etkilenmesine rağmen, Kovid-19 öncesinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabinesinin özellikle dış politikadaki başarıları destekte ciddi bir yükselişe yol açmıştı. Libya MEA ve Geri Kabul Anlaşması konularında alınan kararlar son derece isabetliydi ve takdir kazandı. İdlib konusunda Rusya ile yaşanan son kriz de Türkiye’nin bastırmasıyla anlaşmayla sonuçlanmıştı. Bunları vatandaşımız not alıyor, takdir hanesine işliyordu.

***

Kovid-19 işte bu noktada “imdada” yetişti. “Bir şekilde” iktidar olmak isteyen CHP için bu salgın beşeri bir mucize gibi gelmiş olmalı. Çünkü herhangi bir CHP’li bu halkın kendilerine iktidar yüzü göstermeyeceğini bilir. Sarf ettikleri “Bir şekilde” lafı darbeyi ima ettiği kadar, bir çaresizliği de ifade eder. Yani seçimle gelemeyeceğimize göre “bir şekilde” geleceğizdir. İşte bir salgın, ekonomik kriz, uzaylı istilası, göktaşı çarpması, FETÖ darbesi bu “bir şekilde”nin açılımlarıdır.

***

Düşünsenize, bunca emek ve çabadan, hatta Atatürkçü parti kimliğini terk ettikten sonra kendi tabanınızda bile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı memnuniyet oranınınyükseldiğini görüyorsunuz. HDP, İP ve Saadet’te de öyle. Geçen perşembe yazmıştım; insan hayatı fantezi kaldırmaz. İnsanlar bu dönemde iyi yönetilmenin hayat ve ölüm arasındaki mesafeyle ilgili olduğunu gördüler. Siyaset olgu ve gerçeklerle yapılır.

***

CHP’deki panik de bundan. 

<p>Yağma suçundan aranan ve 45 yıl 5 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ö.Ç., saklanmak amacıyla İs

45 yıl 5 ay hapis cezası bulunan zanlı yakalanarak tutuklandı

900 nüfuslu köy ikiye ayrıldı! Jeolojik inceleme başlatıldı

İşgalci İsrail savaş uçaklarının Lübnan semalarında! Sonik patlama paniğe yol açtı

TUSAŞ Kahramanmaraş'ta uçak parçası üretecek! Tesisin açılışı yapıldı