• $ 7,6604
  • € 8,9115
  • 458.493
  • 1124.17
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Erdoğan'ı Lahey'e göndereceğiz diyenler...

29 Haziran günü çok önemli bir davanın kararı açıklandı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde görülen MİT TIR’larının durdurulması davasında 54 sanık çeşitli hapis cezalarına çarptırdı.

MİT’e ait ilk TIR 1 Ocak 2014 tarihinde, yani 19/25 Aralık kumpasının boşa çıkmasından hemen sonra Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde özel yetkili savcı Özcan Şişman ve Jandarma elemanları tarafından durduruldu.

Ancak bir sorun vardı. Kumpasın amacı olan görüntüleme yapılamamıştı. Bunun üzerine bu sefer yine özel yetkili bir savcı olan Aziz Takçı’nın Jandarma ile harekete geçmesiyle MİT’e ait başka bir TIR Adana’nın Ceyhan ilçesinde 19 Ocak 2014’te durduruldu.

Bu sefer amaç hâsıl olmuştu. Medya olay yerine bir saat öncesinden çağrılmıştı.

Ceyhan’daki kumpasın başrolünde Adana Başsavcısı FETÖ’cü Süleyman Bağrıyanık vardı. Bu şahsın ByLock kullanıcısı olduğu belirlendi.

TIR’ların durdurulması için Jandarma’ya sahte ihbarı yapan FETÖ imamı Mustafa İlhan itirafçı oldu. 11 sivil imam Jandarma görevlilerini organize etmişti. Bu imamlardan Hasan Bektaş ile ilgili iddianamede örgütün üst düzey bir yöneticisinin TIR’ların durdurulması ve görüntülerin dünyaya servis edilmesinin talimatını kendisine bizzat Gülen’in yüz yüze verdiği meydana çıkmıştı.

Kırıkhan’daki kumpasın savcısı Özcan Şişman’ın 53 insanımızın katledildiği 11 Mayıs 2013 tarihli Reyhanlı saldırısı ile ilginç bir kesişmesi vardı. 8 Mayıs’ta MİT yetkilileri ellerindeki istihbarata dayanarak Şişman’a operasyon yapması için ısrar etti. Ancak Şişman yeterli delil olmadığını ileri sürerek bu operasyonları yaptırmadı.

İrfan Fidan Reyhanlı saldırılarının uydurma Kudüs Ordusu Terör Örgütü’nün şiddet eylemi olarak kullanılmak üzere kurgulandığını tespit etti.

Bu uluslararası kumpasın birinci hedefi Erdoğan’dı. Buna bağlı amaç da Türkiye’yi Suriye’de hiçbir şey yapamaz hale getirmekti. İhaleyi FETÖ, PKK, Muhaberat üstlenmişti.

Peki bu hadisenin üzerinde CHP neden bu kadar ısrarla durmuştu? Çünkü bu kumpasın siyasi alandaki borazanlığını da CHP üstlenmişti. Amaç Erdoğan’ı Lahey’de yargılatmaktı. Grup Başkanvekili Engin Altay gibi birçok CHP’li papağan gibi sürekli “Erdoğan’ı Lahey’e göndereceğiz” diyorlardı.

Neden?

Dava bitti. CHP’lilerin söyleyebileceği bir şey, özeleştiri olmayacak mı? Yoksa “ümit” hala devam mı ediyor?

ABD'de seçimin yankıları nasıl?

ABD'de seçimin yankıları nasıl?

Fuhuş için gizli geçit yapmışlar

Fuhuş için gizli geçit yapmışlar

Küçük Sırlar'da birlikte rol almışlardı... Merve Bo

Küçük Sırlar'da birlikte rol almışlardı... Merve Boluğur'dan Sinem Kobal itirafı!

Kızılırmak Deltası'nda yağış azlığ&#x

Kızılırmak Deltası'nda yağış azlığından kaynaklı kuraklık tehdidi