• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
31 Mart 2018 Cumartesi

Çifte standarttan gına geldi...

Dün Almanya’nın Berlin kentinde bir Türk’e ait mobilya dükkânı kundaklandı. SETA’nın yaptığı araştırmaya göre 2017 yılı içinde Almanya’da Türklere dönük 42 saldırı yapılmış. Bu ise geçmiş yıllara göre yüzde 600’lük bir artışa tekabül ediyormuş. Birkaç gün önce de Almanya’da aynı günde üç camiye birden saldırı yapılınca Türkiye Almanya’ya nota vermişti.

Çifte standarda isyan etmemek mümkün değil. Türkiye’de böyle bir trend olsa, şu anda Ankara tefe konmuş çalınıyor, vizeler askıya alınıyor, rapor üzerine rapor yazılıyor, her köşeden sıkıştırılıyor olurduk.

Sadece bir yıl içinde 42 tane saldırıya maruz kalmış Almanya’daki Türkler… Camiler, evler, dükkanlar, dernekler kundaklanmış, insanlar yaralanmış, ölmüş.

Can Dündar gibi bir suçluyu Türkiye’nin ensesinde boza pişirerek yargıdan kaçıranların Almanya’da ırkçı saldırılara maruz kalan Türkleri koruyamaması normal tabii.

PKK, DHKP-C ve FETÖ gibi örgütler için güvenli bir liman olan Almanya’da milyonlarca Türk kökenli insanımız yaşıyor. Yükselen ırkçılığı buna eklediğinizde risk daha da büyümekte. Türklere saldırıların Zeytin Dalı Operasyonu ile arttığını da gözlemliyoruz.

Almanya eğer demokratik bir hukuk devletiyse, Türk asıllı vatandaşlarına dönük saldırılara çok sert cevap vermek durumundadır. Yok eğer, kendi Türk kökenli vatandaşlarını Türkiye’ye karşı bir koz olarak gören bir eğilim varsa, bu felaket bir duruma işaret eder.

Yunanistan yine iade etmedi…

Yunanistan istinaf mahkemesi DHKP-C’li terörist Hasan Biber için Türkiye’nin yaptığı iade talebini reddetti. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında helikopterle Yunanistan’a kaçan FETÖ’cü darbeciler de henüz iade edilmiş değil. Bu konuda neredeyse tüm “müttefik” ülkelerle sorun yaşıyoruz.

Ama yargısı tartışılan ülke hep Türkiye oluyor.

Hem Türkiye’den yargı bağımsızlığı bekliyorlar, hem Varna’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sınırı kaçak geçen iki Yunan asker için yaltaklanıyorlar. Üstelik kendileri de yargıyı kendi menfaatleri için alabildiğince araçsallaştırıyor. Nihayetinde Sarraf davasının kepazeliği ve Cumhurbaşkanı’nın korumaları ile ilgili gelişmeler ortada.

Yani tüm bu ülkelerin Türkiye’nin canını yakan terör örgütleri ile düşüp kalkmaları, kendi yargılarını Türkiye’nin aleyhine kullanmalarında hiçbir sorun yok; ama Türkiye sadece kendi hakkını savunmaya kalktığında dünya ayağa kalkıyor.

İnsan gerçekten isyan ediyor.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmıyor!

Keykubadiye Sarayı'ndaki kazılarda ortaya çıktı! 1220'li yıllarda yapıldı

2021'in en etkili kadınları seçildi! İşte listede yer alan isimler