• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
28 Haziran 2024 Cuma

Türkiye'yi daha fazlasına alıştıracaklar!

Anız yangını felaketini yerinde incelemek için Mardin'e giden Ali Mahir Başarır başkanlığındaki CHP heyeti, DEM'li belediyeyi ziyaret ederek bilgi almış fakat valiliğe uğramadan kentten ayrılmış.

15 vatandaşımızın hayatını kaybettiği yangın faciasını yerinde incelemek için CHP'nin refleks göstermesi şüphesiz yerinde bir davranış. Üstelik CHP'de Özgür Özel'in sağkolu olarak nitelendirilen Ali Mahir Başarır gibi üst düzey bir ismin başkanlığında bir heyet kurması ayrıca önemli.

Tabii, aynı duyarlılığı CHP'li Beşiktaş Belediyesi'nin sorumluluğundaki gece kulübü yangınında gösterememiş olmaları eleştiri konusu.

Ne var ki CHP'nin Mardin'de öncelikle devleti değil de DEM'li belediyeyi ziyaret etmesi son derece sıkıntılı. CHP, her ne kadar valileri hükümetin kadrosu olarak suçlasa da protokolde valilerin devleti temsil ettiğini bilir. Buna rağmen CHP'nin Mardin'de valiliği pas geçip DEM'li belediyeye gitmesi maalesef büyük bir kopuşun işareti. Devleti kuran parti iddiasındaki CHP, devletin Güneydoğu'da otoritesini ortadan kaldırmaya çalışan PKK ve DEM çizgisine kadar savrulmuş. Farkındalar mı emin değilim; CHP, DEM'in peşine takılmış bir belirsizliğe doğru yol alıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu yönetimi de CHP'yi PKK çizgisindeki siyasi partiyle ittifak çizgisine bir günde getirmedi. Yavaş yavaş, zaman içinde, adım adım gerçekleşen bir dönüşümle PKK/DEM ile CHP ittifak ortağı olup çıktı. Özgür Özel yönetimi de CHP'yi şimdi adım adım DEM'in peşine takarak devletin varlığını yok saymaya alıştırıyor.

"Böyle şey olur mu" demeyin! Bal gibi de olur. Kılıçdaroğlu da böyle yaptı, Özgür Özel de aynısını yapıyor. CHP'yi, PKK/DEM'in Güneydoğu'da devlet otoritesini ortadan kaldırarak yerine "özerk" bir otorite kurma planlarının destekçisi haline getirecekler. İş işten geçtikten sonra herkes buna alışmış olacak! Yıllardır zaten böyle mesafe alıyorlar. Düşünsenize; devleti kuran parti olan CHP, devleti yıkmaya çalışan bir örgüt ve partiyle ittifak yapıyor ve bu Türkiye'de gayet olağan karşılanıyor! Evet, Türkiye'yi daha fazlasına da alıştıracaklar, hem de devleti kuran parti olan CHP'yle!

<p>Esenköy beldesinde kıyıların ve açıklarında çok sıkılıkla görülen yunuslar bu kez drone ile kamer

Yalova'da ortaya çıktılar... Görsel şölen böyle görüntülendi

Ticaret Bakanlığı ekipleri İstanbul'da market ve restoranları denetledi

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yılı! TCG Anadolu Gemisi geçit törenine hazır

Kastamonu'da şaşırtan olay! Söğüt ağacının gövdesinde kiraz ağacı büyüdü