• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
2 Ekim 2023 Pazartesi

Terör saldırısı kime neye mesaj

Ankara'daki hain terör saldırısının Meclis'in 1 Ekim'deki açılış gününe denk getirilmesi şüphesiz tesadüf değil ve doğrudan siyasete dönük bir mesaj taşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılış konuşmasında, siyasete yön vermeye çalışan terör odaklarına ve vesayetin her türlüsüne karşı 'milli iradeyi' savunacaklarını belirtmesi son derece önemli.

Terör saldırısının hangi güç ve çevreler tarafından gerçekleştirildiği konusu araştırılsa da 'olağan şüpheli' olarak gözler terör örgütü PKK'ya dönmüş durumda.

Saldırıda kullanılan aracın Kayseri'den temin edildiği tespit edildi. Kayseri'nin Develi İlçesi Çataloluk Köyü'ne bağlı Avlağa Mezrası'nda yaşayan Veteriner Teknikeri Mikail Bozlağan'ı öldüren teröristler hafif ticari aracını gasp ederek Ankara'ya gelmiş.

Çataloluk Köyü, Adana sınırında Toros Dağları'na çok yakın. Soruşturma derinleştikçe teröristlerin Suriye'den Türkiye'ye sızan PKK/YPG terör örgütü militanları olduğu büyük ihtimalle netleşecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında örgüt ismi telaffuz etmese de Suriye'nin kuzeyini işaret etmesi ve "bir gece ansızın geliriz sözü kulaklardan eksik olmamalı" demesi saldırının faillerini de işaret ediyor. Cumhurbaşkanı, Ankara'daki saldırının arkasındaki faillerin bilindiğini ve bunun bedelinin çok ağır bir şekilde ödetileceğinin mesajını açıkça verdi.

Terör örgütünün 90'larda başlayan ve 2010'lara kadar devam eden o altın yılları geride kaldı. İntihar saldırılarıyla şurada burada bomba patlatarak eski günleri geri getirmeleri imkânsız. Türkiye son yıllarda büyük gelişim ivmesi yakaladı ve büyük bir sıçrama yaptı. Terör saldırılarıyla Türkiye'ye istikamet vermek, siyasete yön çizmek artık imkânsız. Bu gerçeği terör örgütü ve ona güvenen bütün iç ve dış çevreler eminim çok geçmeden kavrayacaktır.

<p>Zonguldak'ta heyelan nedeniyle bir bölümünde çökme meydana gelen yol, ulaşıma kapatıldı.</p><p>Ke

Zonguldak'ta heyelan! Yol trafiğe kapatıldı

BİM 12 Aralık 2023 aktüel ürünler kataloğu

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı