• $9,5236
  • €11,1119
  • 549.052
  • 1509.2
20 Mayıs 2017 Cumartesi

Servet Abi ne diyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti, resmi temasların yanı sıra dışarıda yaşanan görüntülerle de çok tartışıldı. Beyaz Saray’ın önünde taşkınlık çıkaran PKK’lı gösterici gruba müdahalede bulunan Servet Abi, kısa sürede sosyal medya fenomeni olarak ünlendi.

Espri, şaka kısmı bir yana; Servet Abi çok içten isyanıyla, samimi sözleriyle gündem olmayı hak etti gerçekten.

Servet Abi, taşkınlık çıkaran PKK’lı gruba şöyle seslendi: “Ortadoğu’yu 85 parçaya böldüler, 100 parçaya böldüler, hangi birine ülke verdiler, hangi biriniz ülke sahibi oldunuz, bunları görmüyor musunuz?”

Servet Abi haksız mı?

Irak’ın hali ortada; 2003’teki ABD işgaliyle başlayan sürecin sonunda “Irak” diye bir devlet kalmadı. Irak devleti şu an 100 parça. Başa getirilen Başbakan Haydar El İbadi bile hâlâ ülkenin parçalanmasını pazarlıyor, koltuğunu korumak için.

Ya Suriye? Ülkenin kuzeyinde Kürtler, güneyinde DEAŞ ve Sünniler, batısında Esed’in Nusayrileri hakim. İçeride olmayan yabancı devlet neredeyse yok; ABD ve koalisyon devletleri, Rusya, İran ve Türkiye…

Peki Libya kaç parçaya bölündü? Libya diye bir devlet var mı sahiden? Kaddafi’yi öldürterek ülkeyi on parçaya böldüler. O aşiret, bu kabile derken, tamamen Libya’nın üzerine çöreklendiler.

Mısır’da darbe yaptırdılar. Yemen hâlâ iç savaşla boğuşuyor. Arap baharının gözdesi Tunus, rotasını öyle bir şaşırdı ki, kendisine bir türlü gelemedi. Lübnan, Filistin senelerdir kanlı bir kaosun içinde. Suudi Arabistan olmasa Bahreyn çoktan düşmüştü. Kaldı ki, Suudiler de diken üstünde.

Türkiye’yi bölüp paramparça etmek istemediler mi?

PKK’yı kullanarak Güneydoğu’yu Suriye’ye çevirmeye çalıştılar. Çukur terörüyle Türkiye’yi kanlı bir iç savaşın içine sürüklemek istediler.

15 Temmuz darbe girişimi engellenmeseydi Türkiye şu an 10 kez işgal edilmişti. Ne kadar terör örgütü varsa bu topraklara üşüşmüştü. Irak, Suriye ve İran sınırındaki şehirlerimiz başka güçlerin denetimine girecekti.

Millet can havliyle sokağa çıkıp darbeyi darbecilerin başına geçirmese halimiz Irak ve Suriye’den beterdi, şimdi.

Servet Abi, son derece haklı.

Dünya sisteminin bölgedeki varlığının hiçbir insani sebebi yoktur, olamaz.

Batılıların bölgede silahlandırmadığı etnik grup, mezhep kalmadı.

Hepsini birbirine kırdırıp mikro devletçikler oluşturuyorlar.

Bu da sonsuz bir kanlı çevrime, kıyıma yol açıyor, daha da açacak.

Bu gerçeği görmeyenler ya ahmaktır, ya hain.

Bölgede emperyalist amaca, yayılmacı hedefe sahip olmayan, bu gidişatı engellemeye çalışan tek devlet, Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Bu kanlı oyunun parçası olmadığı için Türk devleti ve liderliği hedefte.

Servet Abi haksız değil; bölgeyi 100 parçaya böldüler, daha da bölecekler ama sonunda kimsenin bir ülkesi, devleti olmayacak. Olan bölgedeki insanların hayatına, yaşamına, imkanlarına olacak. Bu emperyalist tuzağı görmekten ve bunun karşısında tedbirler almaktan başka çaremiz yok.

<p>Evi alev alev yandı. Tabloları küle döndü. O, gözyaşları içinde basın açıklaması yaptı.</p><p>Ola

Çevreci ressamın evi yandı

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu