• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
16 Şubat 2024 Cuma

Özgür Özel, İmamoğlu'nun çantacısı değil

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık yarışını kaybettiği kurultaydan sonra hızla büyük bir savrulma yaşadı.

İmamoğlu'nun Özgür Özel'e çantacı muamelesi yapmaya kalkması, iki ortağın birbirine girmesine neden oldu. İmamoğlu'nun aday belirleme sürecini yönetmek istemesi ise CHP'nin ortadan çatlamasını getirdi.

Yeni yönetimin kontrolü sağlayamaması ve üstüne İmamoğlu ile Özel arasında baş gösteren çekişme Kemal Kılıçdaroğlu'na tekrar dönüş kapılarını araladı. CHP şu an Suriye gibi üçe bölünmüş halde. Büyük bir kaos ve kargaşa içinde. Partinin eskileri gemiyi bir bir terk ediyor.

Ekrem İmamoğlu CHP'de ipleri tümden eline geçirmek isteyerek çok büyük bir hata yaptı. Özgür Özel ile arası açıldı. Özgür Özel de bir yere kadar İmamoğlu'nu çekebilir; kimse çantacı muamelesini kabul etmez. Onu oraya getiren babası bile olsa! İmamoğlu'na kaybettiren asıl hata İstanbul'daki CHP'li ilçeleri karşısına alması. Ataşehir, Sarıyer, Bakırköy... CHP'nin sahip olduğu bütün büyük ilçeler şu an İmamoğlu'na düşman. İmamoğlu, CHP İstanbul aday tanıtım toplantısında yuhalandı. Özgür Özel toplantıya katılmadı. İmamoğlu CHP'yi kontrol edeyim derken İstanbul'u kaybetmekle karşı karşıya şimdi. Bu saatten sonra İmamoğlu'nun çuvaldaki delikleri kapamaya gücü yetmez. Hangisini yamamaya koşacak? 28 Mayıs seçimlerinin sabahında video çekerek Kılıçdaroğlu'nu göndermek için düğmeye basan İmamoğlu'nu, 1 Nisan sabahı Kılıçdaroğlu'nun şimdiden çekmeye başladığı video çağrısı bekliyor. Eskiler "ne ekersen onu biçersin" diye boşuna dememiş. İmamoğlu da geldiği gibi gidecek.

<p>Dünya Doğa Koruma Birliği tarafından nesli tükenme tehlikesi altında olan türlerin kırmızı listes

Dağ keçileri Palu Kalesi'nde görüldü

ÖSYM'nin dünyadan izole sınav merkezi kapılarını ilk kez açtı

İstanbul Gaziosmanpaşa'da toprak kayması! 30 ev tahliye edildi

Antalya'da otel çalışanlarını taşıyan servis devrildi! 19 kişi yaralı