• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
20 Mart 2024 Çarşamba

Aradığınız cuntaya ulaşılamıyor Özgür Bey!

Hayır mı, şer mi bilemedim; CHP Genel Başkanı Özgür Özel yine darbeden bahsetmiş. Hani "şöyle darbecilere karşı çıkarım, böyle tankların önüne yatarım" diye de konuşmuyor. Özel "Bir daha darbe olursa, darbeyi yapanlar da gençler ise ben direkt teslim olurum" diyor.

Tilkinin 40 rüyası olurmuş 40'ı da tavuk üstüne derler. CHP'ye ne kadar çok benziyor; Özgür Özel'in de 40 tane rüyası var, ama 40'ı da darbe üzerine.

FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişimi başarısız olunca Özgür Özel'in yerinde duramayan hallerini iyi hatırlıyorum. Darbeye teslim olmayan genelkurmay karargahına etmediği hakareti bırakmadı.

Darbecilere teslim olmayan askerlerin Özgür Özel'den yemediği küfür kalmamıştı. Hepsi iftiraya uğradı. Dönemin CHP'si ve başta da Özgür Özel darbeye dahil olmadıkları için bu askerlerin onurlarıyla, haysiyetleriyle oynadılar.

Ama en çok da Özgür Özel'in darbenin başarısız olması karşısında duyduğu üzüntülü, kederli hali dikkat çekiyordu. İçinden "Beceriksizler, bir darbeyi başaramadılar" diye geçiriyordu. Kahrolduğu her halinden anlaşılıyordu.

Boşuna hikâye anlatmasına gerek yok, kendisini tanıyoruz; CHP Genel Başkanı Özgür Özel genç yaşlı fark etmez bütün darbelere ve darbecilere teslim olmaya dünden hazırdır. CHP'nin genetiğinde bu var; Kemal Kılıçdaroğlu da "darbe olsun tankların karşısına ilk ben çıkarım" diyordu. Fakat darbe gerçekten olduğunda, 15 Temmuz'da Erdoğan'ı öldürmek için havalimanına gelen tankçılarla koordine olup ortamdan sıvışarak Bakırköy Belediye Başkanı'nın evinde, elinde kahve fincanıyla televizyonun önüne kuruluvermişti. Ne izliyordu; darbecilerin milletin seçtiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı şehit etmesini elbette.

Evet, Özgür Özel'in "nerede o eski darbeler" diye iç geçirdiğinden kuşku yok. Erdoğan karşısında ümitsizliğe kapıldıklarında akıllarına darbeden başka bir şey gelmiyor. En kısa yolu bu; "asker el koysun, bize versin iktidarı!"

Hep böyle olmadı mı? Aradığınız cuntacılara artık ulaşılamıyor Özgür Bey, niyetiniz genç subayları kafalamak ise o da nafile; kelle koltukta darbe yapıp iktidarı da CHP'ye bırakmanın hiçbir romantik yanı yok. FETÖ'cüler yine ucuz atlattı; yargılanıp hapishaneye gönderildiler. Bir dahakine böyle olmaz, millet bu kez darbecileri sorgusuz sualsiz, yargısız...

<p>Dünya Doğa Koruma Birliği tarafından nesli tükenme tehlikesi altında olan türlerin kırmızı listes

Dağ keçileri Palu Kalesi'nde görüldü

ÖSYM'nin dünyadan izole sınav merkezi kapılarını ilk kez açtı

İstanbul Gaziosmanpaşa'da toprak kayması! 30 ev tahliye edildi

Antalya'da otel çalışanlarını taşıyan servis devrildi! 19 kişi yaralı