• $31,0926
  • €33,7084
  • 2026.17
  • 9361.84
6 Aralık 2023 Çarşamba

Akşener'in intikamı

Meral Akşener, 3 Mart'ta masadan kalktığında aklında şüphesiz İYİ Parti için ayrı bir yola girmek vardı. B planı Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'lı bir adayla seçime girmekti. Bu iki isme de güveniyordu.

Fakat ilk yan çizen Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu, rota değiştirerek Kılıçdaroğlu'na yanaştı. Mansur Yavaş da İmamoğlu'nun peşinden gitti. O güne kadar Meral Akşener'e yakın duran İmamoğlu ve Yavaş, bir anda Kılıçdaroğlu'nun "barış" elçisi oluverdiler. Kılıçdaroğlu'nun şantajlarını Akşener'e ileten kuryelere dönüştüler.

Meral Akşener için en büyük hayal kırıklığı, o güne kadar kendisine yakın duran İmamoğlu ve Yavaş'ın Kılıçdaroğlu'nun goygoycusu olup çıkıvermeleriydi. Seçim gecesi Kılıçdaroğlu'nun çığırtkanlığını yapmaları ise herkes için olduğu kadar Akşener için de mide bulandırıcıydı.

14-28 Mayıs'ta Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte en büyük kaybeden Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tı. Muhalefet açısından tek haklı çıkan da Meral Akşener.

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı da unutmaz. Akşener için de böyle oldu. İmamoğlu ve Yavaş'ın ihanetini unutması mümkün değildi; Akşener masadan kalktığında İmamoğlu ve Yavaş'ın yanında saf tutmadıklarına değil, iki ismin Kılıçdaroğlu'nun kurşun askerine dönüşmelerine inanamadı. Siyasette hesaplar kişiseldir elbet fakat Akşener için İmamoğlu ve Yavaş'ın yaptığının adı düpedüz ihanetti. Çirkin, iğrenç ve kabul edilemez bir davranıştı.

Meral Akşener için ittifak, masadan kalktığı 3 Mart'ta bitmişti. Partisi kendisini desteklemedi fakat zaman Akşener'i haklı çıkardı. Akşener'in yerel seçimlerde de CHP'yle ittifaka yanaşmayacağını bildikleri için son bir hamle yaptılar; iftira ve psikolojik harple Akşener'i istifaya zorladılar. Akşener dik durunca GİK'ten CHP'nin ittifak teklifine "hayır" kararı çıktı.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş son dakikaya kadar Akşener'i etki altına almaya çalıştı. Siyasetin onuruna, gururuna yakışmayacak bir gevşeklikle Akşener'in aklını çelmeye çalıştılar.

Başta da söylediğimiz gibi kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Seçim boyunca Meral Akşener'in onuruyla oynadılar. Akşener'in bunu unutması, içine sindirmesi mümkün değildi. CHP'nin, İmamoğlu ve Yavaş'ın siyasi kariyeri için kendi partisini paspas yapamazdı.

Ve Akşener'in intikamı acı oldu. İYİ Parti'nin GİK kararı İmamoğlu ve Yavaş'ın dar görüşlü, basit, ucuz, şahsi çıkarlarını öne aldıkları hesaplarını, hayallerini suya düşürdü. Özgür Özel için de genel başkanlığın sonu göründü. Özel, CHP'nin en kısa süreli genel başkanı olarak tarihe geçebilir. İmamoğlu ve Yavaş kaybedince Özgür Özel'i bakalım o koltukta kim, ne kadar tutabilecek?

<p> </p>

MİLLİ MUHARİP UÇAK KAAN GÖKYÜZÜNDE

Trabzon'un Sürmene ilçesin kontrolden çıkan TIR devrildi! Sebzeler karayoluna saçıldı

Rekor miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi! Muz yüklü bir konteynerle getirdiler

Bodrum'da ana isale hattı patladı! Yolda çukur oluştu