• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
3 Kasım 2015 Salı

Okuyucularıma

AKŞAM ve Güneş bildiğiniz gibi danışmanlık yaptığım aynı grubun gazeteleridir. Bundan sonra daha sık olarak okuyacağınız köşe yazılarımla Güneş gazetesinde olacağım. Araştırma ve dizi yazılarım da AKŞAM gazetesinde yayımlanmaya devam edecek. 1 Kasım seçimlerinin demokrasi ve milli değerler zaferiyle açılan yeni dönemde okurlarımla daha yoğun bir şekilde buluşacağım için mutluyum.

* * *
1 Kasım’da istikrarlı, güçlü ve büyük Türkiye’nin bayramını yaptık. Sadece seçim sonuçlarının TV’lerden duyulması dahi bir anda Türkiye’nin dünyadaki ekonomik gücü ve ağırlığını arttırdı ve içerdeki refah ve zenginliğin artmasına da vesile oldu. Yine seçim sonuçları Türkiye’nin politik ve stratejik gücünü yükseltti, işte bu nedenle Bosna’dan Doğu Türkistan’a, Kazan’dan Gazze’ye kadar sevinç gösterileriyle karşılandı.
1 Kasım seçiminin esas zaferi de terör destekçilerine ağır bir darbe olmasıdır. TSK ve emniyet güçlerimizin son 3 ayda yaptığı operasyonlarla Doğu ve Güneydoğu’da kurulmuş olan ceberut PKK yapılanması kısmen çökertildi. Baskı ve tehditle halktan zorla oy olan HDP’nin oyları nispeten daha güvenli bir ortamda yüzde 3 düştü. Demek ki, haraç ve kaçakçılık etrafında dönen mafya sistemi biraz daha sarsılsa Demirtaş’ın oyları yüzde 5’in altına doğru gidecekti. Gerçek durum bu iken algı operasyonlarıyla içerde ve dışarda kamuoyuna bambaşka bir HDP sunulmak istenmişti. Doğan Medya tarafından şişirilmiş bir Demirtaş balonu 7 Haziran-1 Kasım arasında bir restorasyon projesinin aracı olarak kullanıldı.
Bu proje ne idi? FETÖ örgütü, Doğan Medya ve dış bağlantılarının 7 Haziran sonrası ilk projeleri bir CHP-HDP koalisyonuna MHP’nin dışardan destek vermesiydi. Bu şekilde oluşturulacak bir hükümet ordu, polis ve yargıyı FETÖ’ye, ekonomiyi Doğan’a, dış politikayı Esad-PYD-İran-Almanya çizgisindeki HDP’ye teslim edecekti. Yapacakları ilk iş de Cumhurbaşkanı’nı görevden alıp yargılamak, tüm muhafazakâr ve vatanseverleri stadyumlara toplayıp, hapse atmaktı. İşte özledikleri restorasyon buydu. Zaten CHP yöneticileri ‘medyaya el koyacağız’ diyerek kötü niyetli planlarını açığa vurmuşlardı. Bu plan tutmadı, PKK’nın terör eylemleri devlet güçlerinin sert direnişiyle karşılaşınca Bahçeli bu projeye dâhil olmaya cesaret edemedi.
Aynı ekibin 1 Kasım için de bir projesi vardı. Seçimden hemen sonra Doğu’daki operasyonları bahane eden HDP’liler bu koşullarda siyaset yapmanın anlamsız olduğunu söyleyip dünya kamuoyuna bir çağrı yaptıktan sonra CHP’ye katılacaklardı. Küçük bir HDP’li grup kendi partilerinde kalırken, HDP’nin büyük kesimi sözde Türkiyelileşerek CHP şemsiyesi altında toplanacaktı. Zaten 7 Haziran’dan beri işbirliği içinde olan CHP ve HDP Gençlik Kolları bu girişimi ortak eylemleriyle destekleyeceklerdi. Doğan Medya ve paralelci Zaman, Cumhuriyet ve Sözcü gibi organların ortak kampanyalarıyla büyük şehirlerin meydanları işgal edilecekti. Bu durumda HDP’nin hükmü şahsiyeti perdelendiği için bu PKK hormonu CHP’ye Bahçeli de destek verecek, hatta o da yetmezse AK Parti içinden birileri de kopartılıp 5’inci bir parti kurulacak o parti de kutsal ittifaka dâhil edilecekti. Amaç yine aynıydı: 13 yıllık AK Parti döneminin izlerini yoğun bir baskı ve zulüm dönemiyle silmek. İkide bir ‘yargılanacaksınız’ çığlıkları atanlar zaten niyetlerini yeterince belli ediyorlardı.
Şimdi FETÖ medyasıyla Aydın Doğan’ın kalemşorları söz birliği etmiş gibi paralelcisine eski defterleri kapatmaktan, affedici olmaktan, yeni bir sayfa açmaktan söz ediyorlar. Aslında kendi eserleri olan kutuplaşmanın zararlarından dem vurup Mevlana mesajları veriyorlar. Bu tutumlarının nedeni seçmenden yedikleri tokadın şaşkınlığı değildir. Kendilerini herkesten akıllı sanmalarıdır. Anlaşıldı, biraz toparlanmaya gereksinim duyuyorlar, daha sonra bir yılan gibi yaklaşıp insanları sokmaya sokacaklar da biz hazırlıklıyız.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!