• $9,4414
  • €10,9778
  • 547.703
  • 1507.7
19 Ağustos 2014 Salı

Gülen’in duası 20 dolara !!!

Fethullah Gülen’in el yazısıyla yazılmış duasını 20 dolara satın alabilirsiniz. Hatta şu anda promosyon var!

Gülen, son zamanlarda görüldüğü gibi bol bol beddua ediyor ama iş duaya gelince para konuşuyor. Dua için resmen para talep ediliyor. Gerek dua, gerek dini metin ve malzemeler Gülen’in adı kullanılarak ‘Antstore’ adlı sitede ticari ürüne dönüştürülmüş durumda. Fethullah Gülen’in el yazısıyla olduğu vurgulanarak 925 ayar gümüş kolye şeklinde nazar duası denilen ‘Kıtmir’ satılıyor. Reklamında da ‘Bir şeyi arzulayıp ona ulaşmak veya kötü bir şeyden mesela ateşli hastalıklardan, yangından, suda boğulmaktan kurtulmak ister misiniz?‘ deniliyor.
Liste fiyatı 20 dolar. ‘Ürün’ şu anda 14,95’e inmiş. Müessese aynen şöyle diyor : "M.Fethullah Gülen Hocaefendi'nin el yazısıyla Allah Resulü Muhammed mührünü taşıyan kolyenin üzerinde ‘nazar ayeti’ olarak da bilinen beyan-ı ilahi ve Ashab-ı Kehf'in isimleri bulunmaktadır. Bu isimler: Yemliha, Mekselina, Meselina, Mernuş, Debernuş, Sazenuş, Kefestetayuş ve (çoban köpeği) Kıtmir'dir."
Dua satıcıları internette, zayıf olduğunu kendilerinin kabul ettikleri hadisle reklam yapıyorlar: ‘Zayıf bir hadiste Efendimiz'in (S.A.V.) şöyle buyurduğu rivayet ediliyor: ‘Çocuklarınıza Ashab-ı Kehf'in isimlerini öğretiniz. Çünkü, bu isimler bir evin kapısına yazılacak olsa o ev yanmaz,bir elbise üzerine yazılsa çalınmaz, bir deniz vasıtası üzerine yazılsa batmaz.’
Halbuki, Kur’an-ı Kerim’in Kehf suresinde Eshab-ı Kehf‘in değil isimleri, sayısı hakkında bile spekülasyon yapmanın açık ve anlaşılır şekilde yasaklanmış olduğu tüm hocalar tarafından bilinir. İslam Ansiklopedisi’nde şöyle deniyor: ‘Ashâb-ı Kehf’in yaşadığı zaman ve mekân hakkında bir nas bulunmadığına göre bunu kesin olarak bilmek mümkün değildir.’
Burada, Anadolu’nun herhangi bir yerinde insanlara moral vermek için kendilerini Allah (CC)’a sığınmayı ve doktora gitmeyi tavsiye ettikten sonra iki dua okuyup sembolik bir bağış kabul eden bir Hoca’dan söz etmiyorum. ABD’deki Kabala hurafecileri ve şarlatan vaizler gibi kapitalist bir işletme kurup A’dan Z’ye dinle ilgili ne varsa hepsini birer ürün haline getiren şeytani bir uygulamayı anlatıyorum.
Yahudi kabalacıların Madonna’ya ve benzeri ünlülere sözde okunmuş kırmızı bilezik sattıkları gibi, Türkiye’den ziyarete gelen sosyete figürlerine ve değişik şöhretlere bu dualı madalyonlardan verildi. Bunlar akçalı ilişkiler. Medyatik şahıs hasta çocuğunun madalyon sayesinde iyileştiğini söyleyerek reklam yapıyor karşılığında da bürokraside takılan bir işi anında halloluyor.
Ne hizmet hareketiymiş bu! Sadece okul ve dershaneleri değil tespihinden seccadesine her şey para karşılığı , neredeyse başlarını sağdan sola çevirirken bile para isteyecekler. Dindar insanlar onları Nur Camiası’na mensup sanarak yıllardır kendilerine hoşgörü ve saygı gösterdiler. Hepsi sadece istismarmış.
Halkın kutsal değerlerinin bu şekilde kapitalizmin en güncel pazarlama oyunlarına ve şov dünyasına karıştırılması gerçekten üzücü ama daha da korkuncu bazı aydınların desteğiyle bu şahsın dünyada bir kanaat önderi olarak lanse edilmesi. Peşinden gittikleri şahıs ilahiyat bilimine bir katkı verebilecek düzeyde değildir. O sadece bir örgütçü ve dinlemeye meraklı bir istihbaratçıdır.
Kendilerini demokrat, liberal hatta sosyalist olarak nitelendiren bazı aydınların bel bağladığı ‘âlim’ işte bu cahil vaizdir. Hukuk, demokrasi, insan hakları için ve askeri vesayete karşı sözüm ona mücadele ederlerken işbirliği halinde oldukları onun yargı ve medya ağıdır.
CHP’nin Atatürkçülüğü dilinden düşürmeyen liderleri de işte bu dua tüccarıyla işbirliği yapıyor. Kılıçdaroğlu’nun Aralık 2013’te ABD’de özel görüşme yaptığı örgüt böyle bir örgüttür. Ona da bir madalyon vermişler midir acaba?
Milyarları varken 20 dolara tenezzül eden bir paragöz kapitalistin duası veya bedduası tutar mı hiç? Baksanıza onun bedduasından sonra Erdoğan iki seçim zaferi daha kazanıp Türkiye’nin Cumhurbaşkanı oldu, dua ettiklerinin hal-i pürmelali de ortada.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Geçen hafta ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın çevrim içi olar

Facebook ismini değiştiriyor mu? | TeknoZone #6

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu

Dev timsah ve köpek balığı karşı karşıya gelirse...

Tam 4 bin 250 yıllık! Anadolu'dan kaçırıldı, Londra'dan Türkiye'ye iade edildi