• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
11 Kasım 2014 Salı

CHP 10 Kasım’da Gülen’in yaş gününü kutladı mı?

Dün 10 Kasım’dı. Ve bu tarih sadece Atatürk’ün ölüm yıldönümü değildi. Fethullah Gülen’in bu konuda bazı iddiaları var. Gülen, ‘Herkül’ adını verdiği sitesinde yayımladığı bir şiir ve diğer açıklamalarıyla Atatürk’ün süfyan yani deccal, kendisinin de mehdi olduğunu öne sürüyor. Bizzat kendisini yücelten ‘Ey Güzel İnsan’ başlıklı şiirde şöyle deniliyor: ‘Doğduğun gün öldü o zalim sufyan/Mesajını dünyaya böyle verdi Yaradan/Kullarını o zalime bırakır mı hiç Rahman?/Geldin işte dünyaya bitsin artık bu buhran/Gıpta ettirdin kendine Fatih Mehmet Sultanı/Rasul-u Zişan Efendimiz (sas) iftihar eder seninle/Kevserinde seni bekler bütün sevenlerinle/Bizi de yanına alır mısın? Ey güzel insan!..’ Mert Hızlı | 06/06/2011. | SİZDEN GELENLER Herkül.org adlı Fethullah Gülen’e ait olan web sitesi

Gülen nüfustaki doğumu 1941 yılında olmasına rağmen yıllardır ısrarla 10 Kasım 1938’de doğduğunu iddia etmektedir. (Cumhuriyet Tarihinin En Çok Tartışılan Cemaat Lideri Fethullah Gülen, F.Gülen.com-18.08.2006) Bu nedenle ‘Doğduğun gün öldü o zalim sufyan’ şeklindeki mısrada süfyan yani deccal diye hakaret edilen şahsın Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğu açıktır. Şiirin diğer satırları da örgüt mensuplarının Fethullah Gülen’i Fatih’ten bile ulu mertebede biri olarak değerlendirdiğine ve (Haşa) cennet-I âlâda hazır yerlere sahip olarak gördüğüne işaret etmektedir.
Atatürk’ün ölümünün 76’ncı yılında Atatürk devrinde kurulmuş üniversitelerde yetişmiş çok sayıda profesör, aydın, hatta kendilerine liberal veya sosyalist sıfatı yakıştıran medya mensupları bu şahsa değer vermeye devam ediyorlar. Bunun nedeni tabii ki güçtür, nüfuzdur, belki de kariyer hırsıdır ama en önemlisi Türkiye’de birçok insanın uygarlığın ölçütü saydığı ABD’nin bu şahsı koynunda beslemesidir. Batı uygarlığı diye göklere çıkarılan irrasyonel barbar kapitalizm işte böyle bir şeydir. ABD’li ‘endişeli laik liberaller’ Gülen gibilerini yaratan sistemin avukatlarıdır. Amerika’da her biri çok sayıda okul ve televizyon sahibi onlarca evangelist ‘ağlayan rahip’ vardır ve ‘Red Neck’ (güneşte ensesi kızarmış) diye küçümsedikleri bazı köylülerin oyunu almak için liberaller de hüngür hüngür ağlamaktadır.
Atatürk’ün ölümünün 76’ncı yılında çeşitli halisünasyonlar içinde olan Gülen’in peşinden gidenler arasında en ilginci yine Atatürk’ün kurduğu parti olan CHP’dir. Daha doğrusu CHP’nin başındaki Kemal Kılıçdaroğlu kliğidir. Bu klik tüm fikri mirası reddederek küresel kapitalizm merkezleri ve Fethullah Gülen örgütü çizgisinde bir politikaya savrulmuştur. CHP’ye monte edilen Özkes, Bekaroğlu, Tanay, Tanrıkulu gibi isimler ve bizzat Kılıçdaroğlu’nun konuşma ve eylemleri bunun en açık delilidir. Zaten Gülen örgütünün hükümeti devirmeye teşebbüs ettiği 17 Aralık 2013 gününde, CHP Genel Başkanı’nın ABD Büyükelçisi’yle toplantı halinde bulunması da dikkatlerden kaçmamıştır. CHP, devlet casusluk nedeniyle yargılanan paralel yapı mensubu polislerin duruşmalarına milletvekillerini göndermiş, örgüt mensuplarının adliye binasında yaptıkları çirkin eylemlere fiilen destek vermiştir. Yine Kemal Kılıçdaroğlu kliği eğitim sistemi içinde kanayan bir yara olan Paralel Yapı’nın dershanelerini korumak için lobi yapmakta, Anayasa Mahkemesi’nde dava açmaktadır. Oligarşinin çeşitli oyunları ve karanlık güçlerin Deniz Baykal’a karşı düzenledikleri kaset tertibiyle CHP’nin başına geçen klik, Fethullah Gülen’le işbirliğini eleştiren kendi milletvekillerini partiden atmak peşindedir.
Atatürk’ün siyasal bağımsızlıkçı ve üniter devletçi fikir mirasını reddeden Kılıçdaroğlu kliği sadece bir tek konuda O’nun mirasına saygılıdır. O da İş Bankası’ndaki hisselerdir. Parti programı ABD’nin talebiyle değiştirilme sürecindedir. Bu durumda, CHP’nin Atatürk‘le ilgili hamasi nutuklarının sadece ‘adet yerini bulsun’ cinsiden olduğu açıktır. CHP gerçekte Atatürk’ü anma toplantılarına katılmayı bile bir tarafa bırakıp, 10 Kasımlarda Fethullah Gülen’in doğum gününü kutlasa daha iyi eder.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi