• $ 7,6944
  • € 8,9787
  • 460.841
  • 1102.65
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İmamoğlu iki soruda tuş oldu

Ahmet Hakan’ın CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelttiği iki soru ve aldığı yanıtlar, 31 Mart seçimleriyle ilgili bütün tartışma ve karmaşaya son verecek nitelikteydi.

1- Neden bütün oyların sayılmasına karşı çıktınız, itiraz ettiniz?

2- Oyların sayılmasında maddi hataların çoğu neden Binali Yıldırım’ın aleyhinde olmuş?

Ekrem İmamoğlu’nun birinci soruya verdiği yanıt “Onlar itiraz etti, oyların tümden sayılmasını YSK kabul etmedi” şeklinde oldu. Ahmet Hakan’ın “Peki CHP’nin oyların tümüyle sayılmasına karşı verdiği dilekçe ne anlama geliyor” yönünde ısrarla devam ettirdiği soruya İmamoğlu sonunda, biraz mahcup bir ifadeyle “tabii ki” diyerek onaylayıcı yanıt verdi.

Demek ki neymiş? AK Parti seçimin yenilenmesini değil, oyların yeniden sayımını istedi. Ancak CHP, YSK’ya dilekçe sunarak bu talebe karşı çıktı ve sonuçta YSK bu dilekçe üzerine tüm oyların sayımını reddetti.

İkinci soruya geçelim.

Neden oyların sayılmasında maddi hataların çoğu Binali Yıldırım’ın aleyhinde oldu?

Ekrem İmamoğlu, bu durumu da kabul ederek şu yanıtı verdi: “Onu... Bilgisayar başındaki insanların hatası.”

Muhalefetin 31 Mart seçimlerinin ardından sürdürdüğü “İmamoğlu mağdur” kampanyasının ne kadar temelsiz bir propaganda olduğu görüldüğü gibi bu iki soruya verilen yanıtla iyice ortaya çıktı.

Bir el organize bir şekilde Binali Yıldırım’ın oylarını sandık başlarında, kayıtlar tutulurken, seçimin bütün aşamalarında iç etti. Ekrem İmamoğlu bu gerçeği Ahmet Hakan’a verdiği itiraf niteliğindeki yanıtlarla kabul etti.

İmamoğlu, AK Parti’nin bu haksızlığı gidermek için, hiç yeni bir seçime gitmeden, oyların tümünün yeniden sayımı suretiyle başlattığı girişimin de yine CHP itirazlarıyla nasıl engellendiğini kabul etmek zorunda kaldı.

Ekrem İmamoğlu bu iki soruda asıl mağdurun Binali Yıldırım olduğunu kabul ederek aslında tuş oldu. İstanbullu seçmen 23 Haziran’da bu itirafları göz önünde bulundurarak sandığa gidecek ve sahte mağdurlara geçit vermeden oyunu kullanacak.

Bir Dakikada Magazin

Bir Dakikada Magazin

Bolu Dağı ulaşıma kapandı

Bolu Dağı ulaşıma kapandı

Suyu çekilen gölete balıkların yaşaması için su tak

Suyu çekilen gölete balıkların yaşaması için su takviyesi yapıldı

Tarlada inşa ettikleri tekneler yurt dışından da ilgi görü

Tarlada inşa ettikleri tekneler yurt dışından da ilgi görüyor