• $12,4902
  • €14,0335
  • 713.051
  • 1776.41
22 Nisan 2018 Pazar

Seçim kararına dair

1

Cuma günü Sayın Cumhurbaşkanı Kandilli Rasathanesi’nin kuruluşunun 150. Yılını anma toplantısında; “kendi gündemimizde olmamasına rağmen yapılan çağrıya icabetle…” erken seçim kararı aldıklarını söyledi.

Bu beyanda da sarahatle ortaya koyulduğu biçimiyle anlaşılan odur ki; Sayın Bahçeli partisinin grup toplantısında erken seçimi Türkiye’nin gündemine getirmesi ve tarih vererek somutlaştırması, Ak Parti ile önceden bir istişare sürecinden geçilmeden yapılmıştır.

2

Aynı konuşmada Sayın Cumhurbaşkanı; “Bölgemizde Suriye ve Irak merkezli bir yeniden tanzim projesinin hayata geçirilmesine çalışıldığı anlaşılıyor (…) Bu projenin ülkemizle ilgili ayakları bulunduğu açık” tespitinde bulunduktan sonra; “24 Haziran seçim yapma kararını bir çeşit depreme hazırlık faaliyeti olarak görüyorum…” dedi.

Son beyanı, yani ‘depreme hazırlık’ ifadesini, programın Deprem Araştırma Enstitüsün’nde yapılması nedeniyle yapılmış bir espriye bağlamaz isek;

Malumdur ki; bir depremden söz edebilmek için, el an olagelenlerin ötesinde, derininde, daha büyük, daha tesirli bir şey olacağını varsaymak gerekir.

Öyleyse bilinen ‘yeniden tanzim’in ötesinde bir şeyler planlandığına dair duyumlar mı var? Olasılıklar mı söz konusu?

3

Ve bu vadide son söz: Sayın Bahçeli’nin kendiliğinden erken seçim demesine bu olup bitenler bağlamında bir anlam yüklemeli miyiz?

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor