• $32,8248
  • €35,2439
  • 2450.67
  • 10771.4
10 Mart 2023 Cuma

Nefsin ettiği

Tövbesini bir kez bozan hep bozar"

"Çünkü insan hep hesap eder, hep hesap eder"

Konvansiyonel ve sosyal medyaya düşen haberlere göre 'masa'nın kurtarılmasında herkesten çok Davutoğlu'nun emeği varmış.

Meral Akşener'in rest çekip 'masa'yı, 'kumar masası' diye tesmiye etmesinden sonra, geceler boyu süren telefon trafiğini yöneterek tekrar masaya dönmesinde Davutoğlu önemli roller üstlenmiş.

Son toplantıda Meral Akşener bir kez daha 'masa'dan kalkınca, yine Akşener'in ardında giden ve mescitte (herhalde en uygun/sessiz yer olarak orayı buldular) ikna edip tekrar masaya döndüren yine Davutoğlu olmuş.

Keza, Meral Akşener'in ağzına çalınan bir parmak bal mesabesindeki İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları hakkındaki maddeyi de o yazmış.

Şimdi!

Ahmet Davutoğlu bunları ne masanın namusunu kurtarmak için ne de illa da Kılıçdaroğlu'nu aday yapmak için yapmıştır.

Onun bu çabalarının tek sebebi vardır; nefis, nefsini doyurmak...

Hani meşhur meseldir; İblis'i bile şeytanlaştıran nefismiş...

Davutoğlu bilir ki (hocadır ya hani) eğer masa çöker ittifak dağılırsa, kendisinin ne Parlamento'ya girme ne de hayalini gördükleri hükümette yer alması mümkündür.

Bunun için mutlaka başkasının sırtına binmek mecburiyetindedir. Bütün derdi o sırta mukayyet olmaktır.

Yani kendi eliyle kendi nefsini köreltmeyecek bir acizlik içindedir.

Burada dikkate getirilmesi gereken; kişinin nefsini dizginleyemeyip, onun zebunu olması durumunda neleri göze alabileceği ne kadar ve ne tür değişimler gösterebileceği meselesidir.

Sen, sen olacaksın;

Çocukluğun, gençliğin, üniversite yılların, akademisyenlik kariyerin CHP zihniyetine karşı mücadeleyle geçecek; bu minval üzre evlilik yapacak, çoluk çocuk sahibi olacak, hısım/akraba edineceksin; bu yolda koca koca laflar edip, koca koca kitaplar yazacaksın; senelerce mahallede kendini pahaya çekeceksin; sonra da sırf nefsini doyurmak için; CHP zihniyetinin kötü bir kopyası olan, karikatürleşmiş hali olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için birikimini, tecrübeni, kişiliğini, inancını, imanını ortaya dökeceksin...

Velhasıl Davutoğlu çok hesap yaparak hesapsız davranmıştır.

<p>Olay, Samsun'un Kavak ilçesi Üçhanlar Mahallesi Samsun-Ankara Karayolu üzerinde önceki gece saat

Samsun'da trafikte dehşeti yaşadılar!

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları

Benzeri görülmemiş operasyon... Beyaz balinalar böyle kurtarıldı

Dortmund yine kırmızı-beyaz! Almanya sokakları maç öncesi doldu taştı