• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
26 Kasım 2023 Pazar

‘Kutsal tarih' yok

Bütün hegemonyaları, bütün sömürgeleştirmeleri ve bütün katliamları peşinen mazur ve hatta haklı gören, taraf tutan, genel değil de kısmi özellik taşıyan (ve bu haliyle bir put olan) bir Tanrı tarafından seçilmiş halk/seçkin millet iddiası... Sanki dünyada İbranilerinkinden başka 'Kutsal Tarih' yok!..

"Zira o toprak da, başka hiçbir toprak da asla vaat edilmemiş, her asırdaki tarihi güç oranlarına bağlı olarak, Fransa, Almanya veya Amerika Birleşik Devletleri toprakları gibi yalnızca zaptedilmiştir...

"Birilerinin ızdırabının, bütün diğerlerinin ızdırabıyla kıyas kabul etmeyecek kadar büyük olduğunu ispatlamak ve bunu (kelimeye 'Holokost' gibi dini bir anlam yükleyerek) kutsal bir hale sokmak normal karşılanamaz...

"Dindar Hıristiyanlar, bin yıldan daha fazla bir süre (dördüncü yüzyıldan Rönesansa kadar) Constantin'in Papalık topraklarını Roma'daki Papa'ya 'sunduğuna' inandılar. Bu yalan bin yıl devam etti.

"Mayıs 1944'te Hitler, 200 bin Yahudi'nin etrafı 10 bin SS muhafızı tarafından sarılmak suretiyle, silah fabrikalarında veya toplama kamplarında çalıştırılmaları için emir verir. Öyle berbat şartlar altında iş gördüler ki tifüs salgınları on binlerce insanı kırar geçirir, o yüzden de ölü yakma fırınlarının (canlı yakma değil hb.) sayıları habire çoğaltılır. (..) Yahudileri bayağılaştırmamak bahanesiyle, onları gerçek şehitler veya gerçek kurbanlar listesi olarak sunmak için, bütün diğer şehit veya kurbanları, mesela 17 milyon Sovyet vatandaşı ile 9 milyon Almanı ikinci plana atmak gerekti. Bu kadarla da kalınmadı, bir de bu gerçek acılara, bütün diğer kurbanlardan esirgenen, (Holokost adı altında) kutsal bir nitelik te kazandırıldı..."

NOT: Yukarıdaki alıntılar, Roger Garaudy'in; İsrail, Mitler ve Terör isimli kitabından alınmıştır.

ÖZEL NOT: Uzun yıllardır İş Bankası, Master Card tabanlı Maximum Gold kredi kartı kullanmaktayım.

Son, İsrail'in soykırımından sonra kullandığınım kartı 'Troy' hizmet sağlayıcısına çevirmek ya da yeni kart almak için İş Bankası Çengelköy şubesine başvurdum. Sistemde nereden kaynaklandığı belli olmayan 146 TL yazı ile yüzkırkaltı lira borcum gözüktüğü için müracaatım reddedildi. Neden kaynaklandığını hala bilmediğim 146 TL'lik borcumu Varlık Fonu'na ödedikten sonra tekrar müracaatta bulundum. Ancak yine ret kararıyla karşılaştım.

İş Bankası'nın bu tavrını hem protesto etmek hem de ifşa etmek için kamuoyuyla da paylaşmak istedim.

<p>Alınan bilgiye göre kaza, Zafer Mahallesi Ankara-Eskişehir Yolunda meydana geldi. Doğan K. yöneti

Yaya geçidini kullanmadı, canından oldu

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu