• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
31 Ocak 2020 Cuma

İnanç azgınlığı

Allah, Kur’an-ı Kerim’de insanları ‘azgınlığa düşmeyin’, ‘kibre kapılmayın’, ‘çoklukla övünmeyin’ diye boşuna uyarmıyor.

Yahudilerin (ABD ve İsrail diye ayırmaksızın) son Kudüs hakkında verdikleri kararlara bakınca bir kez daha kibrin ve azgınlığın, hele bunlar inanç temelli ise nerelere varacağını göstermektedir.

Oysa bütün kutsal metinler, (Yahudilerin’ki de) azgınlığın, zulmün ve haksızlığın sonucunun çok ağır olacağını söylemektedir.

Ayrıca geçmiş milletlerin başına gelenleri neredeyse gözlere sokacak bir netlikte azgınlık, haksızlık, zulüm konusunda haddi aşanların başlarına neler geldiğini tarih kitapları da anlatmaktadır.

Hal böyleyken; tarihteki mebzul miktarda örnekleri bir yana günümüz dünyasında da bir inançtan beslenen, zulümlerle baş başayız.

ABD devletleri adına iş gören, hiç bir had ve hududa riayet etmeyen evangelistler...

İslam adına Yemen’de, Irak’ta, Suriye’de on binlerce insanı öldürmekten imtina etmeyen İranlı Şiiler...

Allah’ın kendilerine ikram ettiği imkanları İslam ümmetinin aleyhine kullanmakta hiç tereddüt göstermeyen Arabistanlı Sünni/Vahhabiler.

Ve tarih boyunca onlarca kez ikaz edilmelerine, cezalandırılmalarına rağmen yine de öldürmekten, haksızlıktan, zulümden velhasıl her türlü kötülükten vazgeçmeyen Yahudiler.

Allah’ım aklımıza mukayyet ol,

Ve bizi salihlerden, merhametlilerden eyle...

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı