• $32,6473
  • €34,9576
  • 2435.61
  • 10528.9
6 Mart 2020 Cuma

Derin CHP

27 Şubat akşamı İdlib’de 33 canımızın şehit olmasından sonra CHP’nin söylemine ve davranışlarına bakarak; CHP vatanın ve milletin bütünlüğüne kastederek, düşmanlarla işbirliği içinde hareket etmektedir,.. diyebilirsiniz, haklı olarak.

Doğrudur! CHP dün de bugün de medeniyet ve modernlik adına Batılı devletlere öykünmüş, onlar gibi olmayı arzulamış ve bu nedenle onlara yalakalık yapmayı yaşama biçimi bellemiştir.

Doğrudur. CHP Batılı yeni nesiller yaratmak adına, bilimsellik iddiasıyla ülkenin topyekun zihnini Batı’ya ipotek etmekten çekinmemiştir.

Doğrudur. İçerideki varlıklarını sürdürmek ve pozisyonlarını kuvvetlendirmek için çoğu kez bilerek bazen de bilmeden yabancı istihbarat örgütleriyle el ele, kol kola hareket etmekte bir beis görmemiştir.

1

Ancak; CHP bunların ötesinde ve bunlardan tamamen bağımsız derin bir yapıdır.

Yani; CHP zihniyeti (adı her zaman CHP olmayabilir) bizatihi, başkaca her şeyden bağımsız olarak millet ve memleket düşmanıdır.

CHP zihniyeti için; 1400 yıldır bu topraklarda İslam adına, Türklük adına, millet olarak ne ürettikse bunların hepsi kötüdür.

Büyük Selçuklu, Anadolu Selçuklu, Osmanlı idareleri boyunca, devlet olarak veya millet olarak neyi öncelemiş, neyi kutsal bilmiş, neyi baş tacı etmişsek bunların tümü CHP zihniyeti için arkaik ve zamanı geçmiş şeylerdir.

CHP bazen ulusalcılık, bazen laiklik, bazen modernlik adına ama her daim Kemalist dinin bağnaz bir mümini olarak her zaman Anadolu insanının inancına, örfüne, ananesine, velhasıl yerli ve milli bütün değerlere sövmeyi bir görev bilmiştir.

2

Tarihin her devrinde, dünyanın her yerinde ordusu başarılı bir operasyon yapan ülkenin yurttaşları o orduyla övünür ve arkasında yer alır.

Hele hele bu ordu bir haksızlığı gidermek, zulmü ortadan kaldırmak ve bölgesine ya da dünya nizamına katkı sağlamak amacıyla bunu yapıyorsa…

Diyelim ki; çok hümanistiz.

İçinde ölüm olan hiçbir hareketi alkışlayamıyoruz.

O zaman bir sus bari.

Her ağzını açtığında bu milleti ve onun değerlerini aşağılama.

3

Bak ey CHP’li

18 Mayıs 1897 tarihinde, işlerin kötü gittiği bir dönemde Osmanlı ordusunun Dömeke’de Yunan kuvvetlerini dağıtması sonucu o zamanlar ‘Türk Şairi’ diye tesmiye edilen Mehmet Emin Yurdakul sadece bu savaş için 9 adet şiir yazar ve bunları resimlerle de destekleyerek bir kitapta yayınlar.

Bunu tabii görebilirsiniz.

Ama sizin pek itibar ettiğiniz; sanat sanat içindir anlayışıyla edebiyat yapan, Osmanlıcayı Fransızca gibi kullanmaya çalışan, Fransız şiirinin dolayısıyla Fransız zevkinin, fikrinin, düşüncesinin Osmanlı mümessili gibi davranan Serveti Fünun’cuların önde gelenlerinden Haluk’un babası Tevfik Fikret dahi bu savaşla ilgili altı şiir yayınlamıştı. (Asker Geçerken-Teşyiden Avdette-Ken’an-Yenişehir Gazilerine-İki Bayram-Hasan’ın Gazası)

Demem o ki, bari tarihten ibret alın ve susun.

Not: (Yukarıdaki bilgiler Beşir Ayvazoğlu’nun ‘Fikret’inden alınmıştır.) 

<p>Sarıyer'deki Memduh Paşa Yalısı soygunuyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Peki

Film gibi yalı soygununun yeni görüntüleri ortaya çıktı!

20 milyonu aşkın öğrenci karne alarak yaz tatiline girdi

Dünyanın en büyük helikopter filosuna sahip ülkeleri! Türkiye'nin yükselişi devam ediyor

Samsun'da bir plastik fabrikasında yangın çıktı! İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor