• $13,4849
  • €15,3304
  • 771.335
  • 1857.4
15 Ekim 2017 Pazar

… AÇIK MEKTUP

Mektubumuza biz bir muhatap belirlemedik. Kim kendini sorumlu görür ise muhatap odur.

1

Sabri Uzun hemşerimdir.

Bu nedenle yazdıklarıma hemşeri duygusallığı ile yazılmış olarak bakabilir.

Ayrıca istihbaratçıdır Sabri Uzun…

Bir istihbaratçının söylediklerinin ne kadarı doğru ne kadarı yanlış, neresi kurgu nereden bileceğiz ki, diyenlerde olabilir.

Bunlara rağmen ve bunlardan sonra…

2

Sabri Uzun 22 Mart 2006 yılında İstihbarat Daire Başkanlığı’ndan alınır.

Haziran 2006’da Uzun, Ankara-Gölbaşı Cumhuriyet Savcısı Abdullah Ayhan Şan’dan bir davet alır; hakkında devleti zarara uğratmak iddiasıyla soruşturma başlatılmıştır.

İddia; bir ihbar mektubu üzerine bir mülkiye müfettişinin yaptığı araştırmaya göre; Sabri Uzun mal beyanında bankalarda 116.000 TL mevduat beyan etmesine rağmen yapılan araştırma sonucu bu miktarın 400.000 TL olduğu anlaşılmıştır.

Bunun üzerine Uzun söz konusu bankalara müracaat ederek, mahkemeye sunulmak üzere kesin rakama havi belgeleri toplar ve mahkemeye sunar. Bu belgelere göre de Uzun’un bankalardaki mevduatı beyan edildiği üzere 116.000 TL’dir.

Daha sonra mahkeme, raporu hazırlayan müfettişe “bu duruma ne diyeceksin?” diye soracak, müfettiş ise “Uzun’un beyanı doğrudur” diyecek ve mahkeme düşecektir.

Ancak mahkeme safhaları devam ederken…

Bu arada Uzun, zaten işlerinin yoğunluğu nedeniyle ihmal ettiği sılayı rahim yapmaya karar vermiştir.

Memlekette anne-babasıyla günlerini geçirirken;

26 Temmuz 2006 tarihinde Hürriyet, Milliyet, Vatan ve Radikal gazetelerinde hepsi de belli bir ismi (Saygı Öztürk) kaynak göstererek söz konusu müfettiş raporunu haber yapar.

Uzun’un ağzından dinlersek; “o gece saat 23’te eve gittim. Anam henüz yatmamıştı. Niçin yatmadığını sorduğumda; ‘yatsı namazını beklemiştim, onun için henüz yatmadım’ cevabını aldım, ben gidip yattım. Gece 04:30 sularında tuvalet için kalktığımda anamı yine otururken gördüm. Bu kez de sabah namazını beklediğini söyledi bana.

Ertesi gün kalktığımda öğrenebildim meseleyi…

Eşimin anlattığına göre, gazetelerdeki haberlerden anam da haberdar olmuş ve o andan itibaren;

“Ben çocuklarımı yumurta satarak, yarmaça taşıyarak okuttum, memlekete millete hayırlı olsun diye. Benim bu sebeple okuttuğum çocuklarım eğer devlete bir zarar vermişse, bağı bahçeyi evi barkı neyimiz/neyiniz varsa satın ve ödeyin” diye söylenip durmuş, bu nedenle yatmamış bütün gece.

Anam rahmetli oldu, ama tesellim o ki mahkemeden iddiaların doğru olmadığı kararını aldıktan sonraydı.”

3

Şu anda Sabri Uzun’un çoğu FETÖ terör örgütü elemanlarınca aleyhine açılan, bir kısmı da Sabri Uzun tarafından açılmış 36 mahkemesi var.

Sözün özü ve sonu; Sabri Uzun’un
‘özel koruması’ kandırılarak ‘yakın korumaya’ indirilmiş.

Kendisince bunun sebebi; “ben her yerde ve her zaman: ‘FETÖ ile bir Sayın Cumhurbaşkanı birde Karakol Komiseri mücadele ediyor’ derdim. Zannediyorum ki Cumhurbaşkanlığı ve karakol komutanı arasında kalan bürokratlar bu tür beyanlarımdan rahatsız oldular ve bu rahatsızlıkları nedeniyle de beni istiskal etmeye kalkıştılar; başka bir sebep yakıştırmak istemem doğrusu.”

Durum bundan ibaret vesselam.

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı