• $7,4099
  • €9,0277
  • 441.857
  • 1542.45
30 Temmuz 2018 Pazartesi

Ulan helal olsun, saymaya devam ediyorlar!..

Ve döndük…

Yaklaşık 1 haftalık tatildi. Gündemden uzak durdum. Sosyal medyayı kullanmamaya çalıştım. Ama önemli gelişmelerden tabii ki haberim oldu. (“Akıllı telefon” diyorlar ama, ‘herif tatilde, rahatsız etmeyeyim bari’ demeyi akıl edemiyor, n’apalım!..)

Neler olmuş neler…

Mesut Özil Alman Milli Takımı’nı bırakmış… “Kazanınca Alman, kaybedince göçmen. Artık yeter!..” diyerek ırkçılara kapağı yapıştırmış.

Helal olsun sana, adamsın Mesut…

Trump yine twit atmış. ‘Bizim Papazı
vermezseniz ekonomik yaptırım uygularız’ demiş.

Erdoğan; “Türkiye’ye geri adım attıramazsınız. Biz göbeğimizden Amerika’ya bağlı değiliz. ABD, bu tavrı değiştirmezse, Türkiye gibi güçlü ve samimi bir ortağı kaybedeceğini de unutmamalı.” diyerek her zamanki gibi postayı koydu…

Ama tabii ki bizim antiemperyalistler yani pabucumun solcuları Türkiye’yi suçladı… ( Normaldir… Türkiye balistik füze yapsa, Erdoğan’ı dünya barışını tehdit etmekle suçlar bu paçozlar!..)

Murat Bardakçı; “Verilebilecek tek kelimelik bir cevap vardır, o kelime dört harften ibarettir ve ilk harfi de ‘F’dir” demiş… Doğru demiş. Trump’a da, alayına da gider!.. ( Bardakçı usulünce söylemiş. O kelime ‘F’ ile başlar, İngilizce 4 harfle yazılır, Türkçe ‘Fak’ diye okunur, Amerikan filmlerinde ‘Lanet olası, kahrolası..,’ diye tercüme edilir!..)

Gelelim iç siyasete…

Meral Akşener istifa etmiş… (Ne diyordu Meral abla?.. “Eüüvv, eüüvvv, Beüvvv, beüüvvv..,” diye ağlayarak gidecekler!..)

Sordum, kimse tam olarak neden istifa ettiğini anlatamadı. Proje ‘İP’, inceldiği yerden koptu herhalde! Lakin pazartesi (bugün) saat 15.00’te parti genel merkezinde başkanlık divanını toplayacağını duyurdu Meral Akşener.. Belli mi olur, belki de ‘heüüvv, beüvv, heyyoo’ diyerek geri dönecek!..

Ve geldik CHP’ye…

Ulan helal olsun be!.. 24 Haziran’dan beri sayıyorlar… Önce oyları saymaya çalıştılar olmadı, imza saymaya başladılar… Tatile gittik döndük hâlâ sayıyorlar!.. (Uzak kaldık, gündemi takip edemedik ama iyi ki CHP var!.. Hiçbir şey değişmiyor, bıraktığın yerden devam edebiliyorsun.)

Kemalcilerle Muharremciler’in ‘imza meydan muharebesi’ devam ediyor…

Lakin pazartesi (bugün) imza için son gün… Bakalım kaç imza toplanacak, kaç aday çıkacak, Muharrem’i hangi Amerikalılar arayacak, Kılıçdaroğlu’nu kim kurtaracak?!..

Neyse, ilk günden bu kadar yorulmayım… Hoş bulduk…

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Başkan Erdoğan açıkladı!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Amasya'da mamutlara ait olduğu değerlendirilen fosiller bulundu

Hastane kapısında 5 gün sahibini bekleyen vefalı köpek Boncuk, dünya basınında