• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
17 Mayıs 2018 Perşembe

Traktör, kuantum, römork, hızlı tren, dindar!..

Muharrem Selo’yu ziyaret etmişti. Eşit şartlarda yarışalım deyip serbest bırakılmasını istedi…

Temel de aynı talepte bulundu...

Sonunda Meral de konuştu; (Ama bize değil, elin gâvuruna anlattı!)

“Aday gösterilmiş bir kişinin de kampanyasını rahatlıkla bizlerle eşit koşullarda yapmasını isterim” (Böyle söyleyince “Selo çıksın” dememiş mi oluyor Meral?!) Ee, şimdi gelsin Güneydoğu’dan oylar, öyle mi?.. Selo’yu hapishanede ziyaret edince oylar CHP’ye gelecek!.., Onca faili meçhul cinayetin işlendiği dönemde içişleri bakanlığı yapmış biri de ‘özgürlük’ deyince oylar İP’e akacak…

“İsmini millet koydum” demekle olmuyor.

Kim sahici kim değil, millet bilir. Milleti kandırabileceğini sanıyorsan, o da senin hamakatindendir!..

Miting meydanında “Ezan okunuyor” deyip susuyor, ezanın bitmesini bekliyor Muharrem.

Ama kökten laik Uğur Dündar’ın karşısında ve dahi ultra laik halk arenasında şöyle diyor aynı Muharrem. (O mitingden 1 gün sonra)

“Ezan okunurken konuşulmaz diye bir şey olmaz!..” Ve konuşmasına devam ediyor… (Tabii Muharrem, miting meydanında değilsin. Onca ultra ulusalcı Kemalist ve kökten laik insanın içinde ezan okunurken susup dinlersen seni taşlarlar değil mi?!..)

Velhasıl sürekli yapıştırma bir liberallik, dindarlık, sağcılık-solculuk peşinde koşup milleti aptal yerine koyuyorlar. Tokadı yiyince de; ‘yenmiş de yenmiş’ oluyor…

“Neredeyse hafız oluyordum, benim ailem acayip dindar, ahan da ailemdeki tesettürlüler” diyor Muharrem… Niye ki?..

Mütedeyyinler; ‘Vay be, hem CHP’li hem de dindar adam, böylesi çok nadir bulunur, hemen oyumuzu verelim’ mi diyecek?!.. (Bir okulda “Abdest ve namaz öğretme” etkinliği düzenleyen öğretmene yönelik 2005’te Meclis’te soru önergesi düzenleyen Muharrem?!.. Kadınların başını örtmesine gerek yok, siz gözlerini kapatın diyen Muharrem?!..)

Kasket takınca Beyaz Türklük gidiyor.., anında köylü, halkçı, çiftçi olunuyor zaten?.. Nasıl bir çılgın ittifaksa bu?!.. Temel, ‘Hızlı tren hizmet değildir, göçü hızlandırır’ diyor. Tabii yahu, kömürlü ‘Kara Tren’i geri getireceksin ki, göç yavaşlasın!.. Ya da hızlı trenin kömürünü az atıp yavaşlatacaksın?!.. (Bak; Pelin Batu, Şekil a; Tren)

Ha bu arada Muharrem; “Traktörü, römorku arkasındayken geri geri park edebilirim. Bana oy verin” diyor… Ulan Kuantum Mekaniği falan dediği bu muydu yoksa?!..

O zaman traktör…

Hatta römork kuantumu ya da em ce kare traktörü?!..

<p>İsrail ordusu, Gazze'de içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar mer

İsrail Gazze'de medya binasını bombaladı

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı