• $8,2831
  • €10,1103
  • 488.536
  • 1444.87
19 Mayıs 2018 Cumartesi

Beni Çinliler aradı, yüzlerine kapattım telefonu!..

Cumhurbaşkanı olursa 18 yaşına kadar bütün çocukların ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanacağını söylüyor hacı Muharrem…

Haberi yok ki, zaten öyle. Bu iktidar yaptı onu, yapılmışı var! Her çocuk 18’ine kadar zaten sigortalı… (Kılıçdaroğlu da Sakarya’da zaten altı otopark olan meydanın altını otopark yapacaktı. Ultra katlı otopark?!.. Bunların alayı çılgın proce peşinde!..)

Meydanlarda entelektüel tartışma yapmak istiyorum diyordu. “Kuantum diyeceğim” dedi, traktörü geri geri park edebileceğini söyledi, sonunda okuldaki su meselesine geldi Muharrem;

“Okulda 3 liraya su içiriliyor, ben başkan olursam çocuklar kana kana su içecek!..”

Okulda su 3 liraya satılıyor diye biliyor herhalde!.. (Muharrem’in çocuğu ya da torunu nasıl bir okula gidiyorsa artık?!..)

CHP’li olmanın da en büyük konforu bu zaten.

İstediğin gibi salla, doğru mudur yanlış mıdır diye kimse sormaz nasıl olsa. Yalan söylemek palavra sıkmak ‘Vakayı adiye’den sayılıyor CHP’de. Alışmış artık CHP tabanı da, tepki göstermiyor, garipsemiyor…

Abartmıyoruz arkadaşlar. Hatırlatmaktan bıktık ama söylemek zorundayım.

Referandumdan hemen önce canlı yayında; “Başbakan başka bir partiden cumhurbaşkanı başka bir partiden olursa asıl o zaman kavga çıkacak” diyen Kılıçdaroğlu’na; ‘Git artık’ diyebildi mi CHP?!.. Normal bir siyasi parti olsa istifa ettirirler, mümkünse mahalleden uzaklaştırırlar ya da acıyıp tedavi için hastaneye yatırırlar!..

Muharrem’in de durumunu anlamaya çalışıyoruz.

Hande Fırat’a; “Amerikalılar beni aradı, Fetullah Gülen’in iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmadığını söylediler” diyor Muharrem.

Bunun üzerine Hande soruyor; “Kim, ya da kimler bu Amerikalılar?”

Muharrem’den acayip ince cevap; “Hande Hanım siz gazetecilik yapıyorsunuz, ben milli çıkarlarımızı koruyorum” (Kılıçdaroğlu’na da söylesene Muharrem, zırt pırt elin gâvuruna şikayet etmesin bizi!)

Vay be, demek ki Muharrem’i Amerikalılar arıyor. Hangi Amerikalılar bilmiyoruz ama. (Orta, Güney, Kuzey?..)

Amerikan casusları olmalı. Bilgiyi verdikleri kişi potansiyel başkan Muharrem. O da milli çıkarlarımızı koruyor. Gayet makul! (Hande hain zaten?!..)

Beni de geçen gün Çinliler aradı. “Başlarım şimdi sizin usulünüze, stilinize” deyip yüzlerine kapattım.

Çok bozuldular!..

<p>Astrolog Özlem Recep, 'Kadro bekleyenler alanları ile ilgili olumlu olan süreçlerin içerisindeyiz

11 Mayıs Boğa Burcu Yeniayı'nın burçlara etkisi

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı