• $ 7,6453
  • € 8,9898
  • 468.293
  • 1093.48
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Hangi ara bu kadar ahlaksız yetişti?!..

Taş üstünde taş kalmamış. Milyonlarca insanını kaybetmiş. Savaş, ekonomi diye bir şey bırakmamış ülkede... 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bu haldeydi Almanya…

Öğünerek anlatır Almanlar; “Yılmadık, ülkemizin geleceği için çok çalıştık. Tekrar ayağa kalkmak için gönüllü olarak kazancımızın bir bölümünü devletimize bağışladık.”

Vatanperverlik adına saygı duyulası bir hareket…

Daha yakın geçmişten de bir örnek verelim. (“AKŞAM” olarak haberini yapmıştık.)

1997’de Asya’yı krizi Güney Kore’yi de vurmuştu. Para birimi çökmüş, milyonlarca insan işsiz kalmıştı. IMF’den borç aldılar. Güney Kore hükümeti halkı yardıma çağırdı. 1998’de vatandaşlardan altın takılarını devlete vermeleri istendi. aa Koreli bu çağrıya uyarak aile yadigârı takılarını, alyanslarını devlete verdi, hatta sporcular altın madalyalarını bağışladı.

Netice?..

3 milyar dolar değerinde altın toplandı, IMF’ye borçlar vaktinden önce, üç yıl gibi bir sürede ödenmiş oldu. Sonrasını biliyorsunuz, birçok ürünü dünya markası oldu, Güney Kore devleşti. Dünya şapka çıkarttı…

Türkiye’de Kore’dekinden onlarca kat fazla altın var. Rezervler, ithal edilen altın vesaire hesaplandığında Türkiye’de ‘yastık altında’ yaklaşık 200 milyar dolar var…

Yani maazallah G.Kore’nin yaşadığı gibi bir kriz yaşasak bile, bize hiçbir şey olmaz…

Tabii eğer “Koreli”nin yaptığını yaparsak!..

Gelelim bize...

Dün Başkan Erdoğan da söyledi; “Kriz filan sakın ha bunlara aldırmayın, bunların hepsi manipülasyondur, bizde kriz filan yok, güçlenerek geleceğe yürüyoruz. Daha da güçleneceğiz…”

Haftalardır biz de söyledik yazdık. Dolar üzerinden bi’şey denedi elin gâvuru.

Bu bir sinir harbidir, köpük enflasyon oluşturma hamlesidir. İşimize gücümüze baksak yeter. Yine aşılanıyoruz. Dolara karşı tedbir almayı öğreniyoruz, milli üretim bilincimiz artıyor.

Evet, bizde kriz yok. Ama hâlâ dolar istifleyen ahlaksızlar var. Hiçbir kaybı olmaksızın üç beş kuruş fazla kazanma derdinde olan fırsatçılar var.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan dün açıkladı; 41 bin 821 ürün denetlendi, bin 296 üründe haksız fiyat artışı tespit edildi. 680 ürünün ise gramajında oynama belirlendi.”

Alman, yeniden ayağa kalkmak için yevmiyesinin bir kısmını devletine bağışlıyor. Güney Koreli takılarını bozdurup devlete hibe ediyor, sporcuları bile altın madalyalarını veriyor.

Benim anlamadığım şu..

Onca destan yazmış bir milletiz de..,

Hangi ara bu kadar ahlaksız yetişti içimizde?!..

Bir Dakikada Spor

Bir Dakikada Spor

23 Eylül ŞOK aktüel ürünler kataloğunda neler var?

23 Eylül ŞOK aktüel ürünler kataloğunda neler var?

Hindistan'da bina çöktü: 10 ölü, 11 yaralı

Hindistan'da bina çöktü: 10 ölü, 11 yaralı

4 bin 500 yıllık mayadan aldığı örnekle ekmek yaptı

4 bin 500 yıllık mayadan aldığı örnekle ekmek yaptı