• $7,3979
  • €8,9894
  • 443.353
  • 1544.47
22 Eylül 2011 Perşembe

Tek adamlık fırtına olur mu?

Dört Büyükler panik, kopuk, dağınık oynuyor.. Daha 3. hafta ama hava raporu hiç de parlak değil..
Oysa... Bize '2.5 ay çalıştık, lige zımba gireceğiz' diye yutturdular. Görüyoruz ki, 3 günde bir maç trafiğinde pertler.
Felaketler, hepsi futbol fakiri...
Futbol bulunmaz hint kumaşı..
Bunun son halkası Trabzon'du. Samsun hemşehrisine az dayak atmadı ama 'az pozisyon kıyağı' yapmadıda değil!
Ama Burak, Halil (2), Colman fırsatları cömertce harcadı..
Burak'ın golü muhteşem... O gerçek bir sahne yıldızı. Takım hep onu arıyor, liderliğini kabul ettirmiş. Fark yaratıyor. Şimşek gibi bir araya sızıp golü de attı!
Ya sonrası!... Rakibini boğan, akıllı, topu çeviren, koca 2. yarı 18'ine mahkum olan bir büyük takım düşünebiliyor musunuz?
Ve adamlık fırtınayı.. Tüm umudunu Burak'a bağlanmış bir hikayenin sonu mutlu bitmez.
AYARLARI BOZAN NE!
Belli ki, Inter galibiyeti ya da 'Gerçek şampiyon biziz' çığlığı Trabzon'u bozmuş.. Adeta sezonu şampiyon bitirmiş gibiler! Lig başlarken ligin balayındalar...
Bu takım kör dövüşüne gelemiyor. Sinirleniyor. Kendini kartlara veriyor. Konsantrasyon sorunu, liderde sıkıntı var.. Sanki Güneş kendini felsefeye vermiş.. Eflatun'u solladı zaten. Türk futbolunu kurtarıyor da, ya Trabzonspor'u kim kurtaracak?
Bırakın oyun okumayı oyunu yaşamıyor. Yine Mesela Serkan..
Ölüm döşeğinde gibi. Savunma kırık-dökük. Zokora bitik.. Daha felaketi Halil Altıntop...
29 yaşında şutu bilmiyor! Bin fırın ekmek yese nafile. Allah beni çarpar ama acı gerçek bu. O goller kaçmazdı. Halil o şansları çöpe atmasa oyun kopardı.
O NASIL BİR TRİ-VOLE
Belki Trabzon'un en önemli eksiği takımın gol sonrası Güneş'e el-ele koştuğu takımdaşlığı oyunda gösteremeyişi. Duyguda değil sahada nefes olmak şart.
Samsun mu? Pitbull gibi rakibini ısırdı. İlk yarı 'küçük düşündüler, 'Çin setti' kurdular. 2. yarı açıldı, puanı aldı.. 'Atamayana atarlar'ın ekmeğini yedi.
Şans derken.. Sağda Serkan çıktı, Volkan Şen girdi.. Bir dinamit top Giray'dan sekti. Şen savunma bilmediği için geride kaldı.. Top da 40 yılda bir ileri giden Ergün'in ayağına oturdu.
Sahi o ne 'tri-vole'ydi.. 
Bir de! 3. hafta kayıp 7. Üstelik son 5 dakikadaki gollerle.. Geçen yıl hep atarlardı, şimdi yiyorlar! Felek intikam mı alıyor ne!

<p>Faizler tarafında geçen haftadan beri değişen bir şey olmadığını kaydeden 24 TV Ekonomi Müdürü Sa

Piyasalar bugün neyi fiyatlıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyanın en saçma yasakları! Bunları ilk kez duyacaksınız

Kırıkkale'de polis merkezi önünde silahlı kavga: 1 yaralı