• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
28 Ocak 2012 Cumartesi

Tarih gerçekleri nasıl yazacak?

Aslında ne oldu? Galiba tüm Türkiye, 26 Ocak kongresinin sırrını çözemedi. Çözemeyecek de! Ve kimin ne yaptığını anlayamayacak da.. Ben çözdüklerimi anlatayım..

- KONGREDEN 'Yeni 58'e hayır oyu' çıktı yorumuna hiç katılmıyorum. Hele 'temiz futbol istediler' iddiasına hiç.. Çünkü olay mutfakta bitti. Kenan Yaralı-Nedim Türkmen kavgasından sonra, Genel Kurul rayından saptı.. Yani 58 oylanmadı, 'Sihirli formül' birlikteliği bozulunca herkes kafasına göre takıldı.. Sonrası laf-ı güzaf! 
- F.BAHÇE 'Puan silme olursa şike algısı kesinleşir, Aziz Yıldırım biter' tezi güçlenmesin diye 'kulüpleri bölme' politikası oynadı.. Başardı da! Çünkü zamana ihtiyacı vardı.. 'Önce savunma hakkımızı kullanalım, TFF de yargı da kararını sonra versin' düşüncesinde. Yol haritaları belli; '1-2 ay içinde Yıldırım'ın savunmaları-yeni iddiaları konuşulduğunda Türkiye şike konusunda bambaşka noktalara gelecek.'
- TEMEL sorun şuydu; Biz buraya niye geldik? Neye 'evet' diyeceğiz neye hayır? Bu şu demek; 'Küme düşme yerine puan silme' projesi kimseye anlatılamamış.. Acaba bunda temel etken kimsenin bu projeyi sahiplenmemesi olabilir mi? Kulüpler Birliği yazılı veya sözlü projeyi anlattı mı? Hayır!
- NE TFF, ne de Yıldırım Demirören kaybetti.. Federasyon bence kulüp başkanlarının 'muhteşem yüzü'nü bir kez daha gördü ve artık öğrendi. Demirören de sanıyorum kimsenin ipiyle kuyuya inilmeyeceğini farketti.. Özellikle de sağlam bağlanmadığında!    

400 BİN TL'YE YEDİK İÇTİK!
- BENCE herkes artık aynaya bakmalı.. Futbol ailesi gerçek yüzünü gösterdi.. Ortada bir senaryo vardı, sanki o oynandı.. Suçsuz suçlanan haline geliyorsa ortada ciddi bir sorun vardır.
- BİRBİRİYLE kavga edenler, içerde-dışarda başka konuşanlar, 5 dakikada 5 karar değiştirenler, para-kupa pazarlığı yapanlar, fırsattan istifade TFF'yi yolunacak kaz gibi görenler... Aydınlar 'Gerçekleri tarih yazacaktır' dedi. Acaba nasıl yazacak?
- ORTADA şimdi bir cenaze var.. Peki bunu kim kaldıracak? TFF mi, F.Bahçe mi, Beşiktaş mı, G.Saray mı? Kim, kim kim.. Yoksa UEFA mı?
- ÖZETLE 26 Ocak'ın benim gözümde mesajı şu; 400 bin TL harcanan kongrede hiçbir karar alınmamıştır. Herkes kendine bir bakıp 'Ayna ayna söyle bana' demelidir. O zaman belki Aydınlar'ı daha iyi anlarlar...

İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 10.

150 yıl sonra dikilen ilk menzil taşı

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı