• $16,6691
  • €17,558
  • 977.26
  • 2472.62
23 Şubat 2014 Pazar

İhale Dany‘ye kalmasın...

Yetenek mi (GS), fizik mi? 3 boyutlu (FB) derbinin ana meselesi buydu. Hangisi diğerini alt edecekti? Normal kadroları bırakın aslında 11'e girmeleri sürpriz görülen Necip ve Veysel tercihlerinin başka izahı da yok... Bilic, Serdar'ın yerine Necip'i koyarken sürprizden çok Telles'i durdurma planıyla sahadaydı. Ligin potansiyel Gökhan Gönül'ü Veysel'i 11'e sokan faktörler de hem Almeida'nın fizik üstünlüğüne karşı önlem hem de Sabri-Eboue'den daha iyi hücuma çıkma artısıydı.
Fizik iyi başladı zaten maça. Şok pres Selçuk İnan'ı bile bitirdi, sık sık top kaybı yaptırdı. İlk 10 dakikada en çok topla oynayan GS'li Muslera'ydı... Atiba-Veli ilk bölümün en iyileriyse nedeni yeteneği püskürtme başarısıydı. Beşiktaş baskısı GS'nin hızını kesti, ani top çıkartmalarda da Burak'ı ofsayt tuzağına iyi düşürdü Beşiktaş.
Topla iken Beşiktaş, Gökhan Töre'nin ayağına baktı. Ozzie az sahne aldı ise az yetenekle oynadığı içindir. Töre'yi Robben havasına sokan hep bacak arası yemeye müsait Telles faktörü de azımsanır faktör değil tabii. Ancak karşılıklı yoklamalardan sonuç alamadı taraflar. Kontrollü oyunda ihale bir hataya kalacaktı.
O'nu da eski G.Saraylı Dany yaptı.. Ligin en tempolu oyuncularından Veysel'in feykinde onu GS'den şutlayan hatayı yaptı; gereksiz atlama-zıplama... Veysel de penaltıyı aldı. O ana dek Atiba tarafından mükemmelce pasifize edilen Selçuk'un penaltısı ters köşeyeydi ki, buz adam havası tamamen ustalıktan olsa gerek.
Chelsea öncesi 1 gole ihtiyacı vardı Mancini'nin... 2. yarı haliyle Beşiktaş baskısıyla geçti. G.Saray, gücünü çarbambaya saklarken 2-0'ı nasıl bulurumu da aramadı değil ama kolektif olamadı Drogba-Burak-Sneijder üçlüsü... Hele bir pozisyon var ki Burak pas vermedi diye dövecekti, 2 Çilek... Zan-Melo kavgası boşuna değilmiş fotoğrafıydı sanki. Yerli-yabancı gerilimi tehlikeli bir virüs gibi girmiş.
Oysa G.Saray'ın yerlileri gerçek Çilek gibi. Semih Kaya örneğin. Bir Cüneyt Tanman yetişiyor G.Saray'da. Onun kadar centilmen onun kadar sakin oyunda. Efsaneler listesine girer şimdiden. Zaten korneri Cüneyt Çakır'a söyleyerek Fair Play ödülünü çoktan hak etti ya! Verirler herhalde.
Özetle, Bilic Ferdi ile yetenek sayısını 3'e çıkardı ama atı alan Üsküdar'ı geçmişti. Ve Necip'in fiziğine güvenen Bilic değil de Veysel'in hünerlerine güvenen Mancini kazandı.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...