• $9,2376
  • €10,7868
  • 529.545
  • 1432.8
29 Nisan 2013 Pazartesi

Florya'ya ektim çilek

Malum; "1-0 olsun bizim olsun" haftaları... Ancak G.Saray'ın Antep'teki ilk yarı sloganı daha bir model düşüktü; "0-0 olsun bizim olsun..."

Fatih Terim'in "emniyetli futbolu" nedeniyle G.Saray, en temkinli oyununu çıkardı ilk 45 dakika. 4 savunmacı Muslera'nın önüne bağdaş kurmuş, Melo 5. adamı gibiydi defansın. Yekta-Hamit stabil, Burak-Drogba durağan kalınca G.Saray sıradan Anadolu takımı kimliğine büründü.

Melo bir ara "Kompakt" diye bağırdı ki, haklıydı. Sahi Melo'ya ne oldu böyle, son haftaların canavarı... Drogba maç önü lideri ise o da maç içi lideri gibi...

Tabii ki "uyutan sıkıcı futbol" anlayışını eleştirmek yersiz... Şampiyonluk için gün sayarken Barcelona (onların modası geçti) pardon Bayern Münih kesilecek halleri yoktu..

Akıllıydı taktik.. Buna rağmen Antep 3 kez tittetri Muslera'yı, yıkamadı. Uruguaylı yanter, ayakta tuttu takımı. İkinci yarıya direnç taşıdı Aslan böylece.

Kadıköy'deki 1-0 gerçeği Terim'i etkilemiş olmalı ki, Yekta'nın yerini Emre Çolak aldı ikinci yarı.. Şampiyonluğu Sivas maçına bırakmış havadan bir silkiniş olabilirdi bu..

Oldu da! Hatta "1-0 olsun"a döndü felsefe.... Drogba frikiklerle uğraşıp günün kahramanı Semih Kaya Çin ceddi olurken Antep'in savunmasının bireysel bombasında Burak cezayı kesti...

Golü hazırlayan adam Melo'ydu aslında... Rakip yarı sahadan arkaya öyle bir dinamit orta kesti ki, topun süzülüşünden Antepli savunmacı ürkmüş olmalı ki ayağı yerden kaydı. Kimileri şans diyebilir ama şansı yaratmak daha önemli..

Özetle ikinci yarı G.Saray G.Saray gibi oynadı.. Farkı arttırabilirdi de! Ama olmadı. Şampiyonluğa yürekten inanmış, kupaya gün sayan bir oyuncu grubu sahadaydı...

İş artık son 3 haftaya kaldı... Ama bu inanç Aslan'ı şampiyon yapar. Kulubede Terim olmadan yaşanan bu kenetlenme İmparator imzalı reçete olmalı.. Krizden zafer çıkartmak... Ünal Aysal diliyle konuşursak Florya'ya çilek ekmek...

<p>Trump için Rahip Brunson neyse Biden  için Osman Kavala o mu? 10 ülkenin büyükelçisinin yayınladı

ABD'nin Kavala ısrarı neden?

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor